آخرین خبرها

مسئولان در قبال خانواده‌های آسیب‌پذیر سخت‌گیری بیهوده نکنند

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران گفت: مسئولان دستگاه‌های مرتبط با خانواده‌های آسیب پذیر در قبال آنان سخت گیری بیهوده نکرده و از انعطاف قانون به نفع این خانواده‌ها استفاده کنند.

به گزارش عصرآزادی به نقل از ایسنا، ثریا شارقی در جلسه شورای اداری پیشوا که با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور خانواده و بانوان در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: امروز به لحاظ کم کاری برخی از مسئولان، حقوق قانونی برخی از افراد نظیر خانواده دارای معلول و یا زنان سرپرست خانوار محقق نمی‌شود.

وی افزود: امروز برخی از خانواده‌هایی که ۴ یا ۵ فرزند معلول نیز دارند، نتوانسته اند از قانون برخورداری از خانه استفاده کنند و فاقد سرپناه هستند.

وی تأکید کرد: مدیران نهادهای حمایتی موظفند که حقوق افرادی که تریبونی برای پیگیری حق خود ندارند را پیگیری کنند و آنها را به آنچه استحقاق آن را دارند برسانند.

شارقی گفت: در موضوع تسهیلات مختص مددجویان، ۳۳ میلیارد تومان به استان تهران اختصاص پیدا کرده که تا کنون فقط ۴ میلیارد تومان آن جذب شده است و این امر نشان از کم کاری مدیران در استفاده از این تسهیلات دارد.

وی اظهارکرد: یک زمانی می گوئیم دولت اعتبار ندارد و نمی‌توان کاری انجام داد ولی حال که این پول هست و دولت نیز آن را در اختیار استان قرارداده چرا مسئولان کاری انجام نمی‌دهند.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری تهران تأکید کرد: کسی که برای احقاق حق مردم کاری انجام نمی‌دهد، در اصل در حق مردم ظلم کرده است، چرا که این امر موجب نارضایتی مردم شده و تصور می‌کنند که مشکل از دولت است که کاری انجام نمی‌دهد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، شارقی گفت: یک مددجو درخواست ۳ میلیون تومان وام برای خرید چرخ خیاطی کرده ولی رئیس بهزیستی به دلیل آنکه از مدرک فنی و حرفه‌ای برخوردار نیست، وی را برای دریافت تسهیلات معرفی نمی‌کند، هیچکس شما را به خاطر دادن وام به یک مددجو بازخواست نمی‌کند.

وی تصریح کرد: امروز مددجویانی که از سایر استان‌ها به تهران مهاجرت می‌کنند با مشکل تحت پوشش قرار گرفتن مواجهند چرا که کمیته امداد اعلام می‌کند باید ۵ سال از حضور آنها در استان بگذرد تا بتوان آنها را حمایت کرد ولی باید دید که پس از ۵ سال می‌توان آن فرد را بار دیگر به شرایط قبل بازگرداند؟.

وی افزود: سخت گیری های بیهوده، مشکلات را افزایش می‌دهد، مسئولان باید قانون را به نفع مردم خم کنند تا از میزان آسیب‌ها بکاهد.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.