آخرین خبرها

نشست کمیته برآورد، تعیین خسارت و تخصیص منابع قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده

نشست کمیته برآورد، تعیین خسارت و تخصیص منابع قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده با نمایندگان بانکهای کشور به منظور ایجاد وحدت رویه در پرداخت تسهیلات بانکی به مناطق سیل زده با حضور ناصریان دبیر کمیته و نجار جانشین قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده برگزار شد.

به گزارش عصرآزادی به نقل از ایسنا، ناصریان دبیر  کمیته برآورد، تعیین خسارت و تخصیص منابع با اشاره به اینکه هفته گذشته در جلسه‌ای با بانک ها در خصوص تعیین تکلیف نحوه پرداخت ۵هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه اختصاص یافته از سوی دولت به مناطق سیل زده مورد بررسی قرار گرفت، افزود: با توجه به لزوم هماهنگی بیشتر، نمایندگان جهاد کشاورزی و بنیاد مسکن نیز در این نشست حضور یافتند تا با هم اندیشی موانع پیش روی بانکها برای پرداخت تسهیلات مرتفع شود.

وی ضمن تاکید بر اینکه هرچه سریعتر باید تسهیلات و کمکهای بلاعوض به مردم سیل زده پرداخت شود، ادامه داد: در این نشست مسائل و مشکلات بانکها مطرح و ابهامات موجود در نحوه پرداخت تسهیلات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزار ت کشور؛ ناصریان تصریح کرد: باید بانکها با کمک بانک مرکزی وحدت رویه‌ای در پرداخت تسهیلات داشته باشند تا مردم سیل زده به آسانی بتوانند تسهیلات را دریافت کنند و بازسازی منازل مسکونی آسیب دیده هرچه سریعتر به پایان برسد.

گفتنی است؛ در این نشست مقرر شد تا بانک مرکزی در خصوص سه موضوع ضمانت، نوع عقد قرارداد و کارمزد بانکها ابلاغیه واحدی به بانکهای کشور ارسال کند و تمامی بانکها براساس رویه واحد نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام کنند.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.