آخرین خبرها

“سوکاریس” با نگاهی طنازانه به موضوع خیال پردازی و توهم می پردازد

نمایش “سوکاریس” به کارگردانی امیر رئیسیان با موضوع تاثیر توهم وخیال پردازی در زندگی روزمره با دستمایه طنز به روی صحنه رفت.
امیر رئیسیان، کارگردان تئاتر گفت: این نمایش در واقع داستان زندگی نویسنده ای قلابی به نام نورمن را روایت می کند که در زندگی خود بسیار دروغ می گوید؛ در لایه زیرین متن نمایش سعی شده تا نمونه ای از یک جامعه بزرگ را به مخاطب نشان دهیم که روند سبک زندگی شان همچون نورمن بوده که در خیال و توهم خود فرو رفته اند.
وی افزود: نمایش ” سوکاریس” با استقبال مخاطبان بسیاری روبرو بوده است.
این کارگردان تئاتر بیان کرد: ” سوکاریس” اولین تجربه کارگردانی من در زمینه نمایش بوده و این اثر، توانایی ها و استعدادهای یک گروه جوان را به نمایش می گذارد.
رئیسیان تصریح کرد: با همه شیوه های نمایشی می توان این داستان را اجرا کرد؛ همچنین در اجرای صحنه ای این نمایش از ژانر کمدی و فانتزی استفاده شده است و اسامی تمامی شخصیت ها و کاراکترهای این نمایش به جز شخصیت ” نورمن” از الهه های مصر باستان همچون سوكاريس الهه مرگ، بس الهه زيبايى، باست الهه زايش، ثوث الهه دانش و
اوزيريس خداى خدايان برگرفته شده است.

وی خاطر نشان کرد: ذات هنر دیده شدن است و یک هنرمند اثری را به منصه ظهور می گذارد تا مخاطبان با آن بتوانند ارتباط دو سویه برقرار کنند. حمایت مردم و هنرمندان از نمایش نامه های جدیدی که به روی صحنه می رود، می تواند چراغ روشنی برای مسیرهای پر پیچ وخم رسیدن به اهداف هنرمندان جوان باشد.

گفتنی است:
در این نمایش سيد پويا بيكى، محمد شيرازى، مبينا شيراوژن، سيمين عسگرى، امير نوايى و عليرضا نيكخواه ایفای نقش می کنند، همچنین اِما پدرام به عنوان دستيار كارگردان و برنامه ريز، طراح لباس: فرنيا احمدوند، هومن شريفيان، طراح پوستر و بروشور : محمودرضا انشايى، طراح گريم: فرزانه محمدى، اجراي گريم: مبينا شيراوژن، سپيده برهانى، مدير صحنه: اميرعلى مكرمي پور
تيزر و مپينگ: سهيل درويش پرور، فيلمبردار: فرشاد جولانى، روابط عمومى: مجتبي كاظمى، اجراي دكور : اميد پاك نهاد، نور: ايمان نظرى، منشي صحنه: سپيده پشتيبان، دستيار صحنه: اميرحسين مهدوى، دینا محمدی مشاور رسانه، شهريار اكبريه وسجاد احمدي مجد به عنوان عکاس در این پروژه همکاری دارند.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.