آخرین خبرها

بارش برف راه ارتباطی ۳۰ تا ۴۰ روستای آذربایجان شرقی را بست

مدیر بحران اداره کل راهداری آذربایجان شرقی گفت: بارش سنگین برف و کولاک طی دیروز و امروز راه ارتباطی ۳۰ تا ۴۰ روستای استان را بست.

به گزارش عصرآزادی به نقل از ایرنا جعفر تبریزی روز سه شنبه در گفت و گویی افزود: این روستاها بیشتر در شهرستان های هشترود، چاراویماق و اهر قرار دارند و به محض قطع بارش برف راه ارتباطی آن ها از سوی ماموران راهداری بازگشایی می شود.
وی با بیان اینکه هم اکنون بارش برف در تمامی محورهای ارتباطی استان ادامه دارد، اظهار داشت: با وجود بارش شدید برف راه های ارتباطی اصلی و فرعی استان و آزاد راه تبریز – زنجان باز بوده و رفت و آمد در آن ها در جریان است.
مدیر بحران اداره کل راهداری آذربایجان شرقی یادآوری کرد: بارش برف در برخی از مناطق کوهستانی و سخت گذر استان نیز رفت و آمد خودروها را با مشکل مواجه کرده و این امر به کندی انجام می شود.
تبریزی ادامه داد: ماموران راهداری آذربایجان شرقی برای جلوگیری از لغزندگی محورهای ارتباطی اصلی و فرعی استان و آزاد راه تبریز – زنجان در حال گشت زنی، برف روبی و نمک پاشی هستند.
وی تاکید کرد: با توجه به لغزندگی راه ها، رانندگان باید در محورهای ارتباطی استان با احتیاط رانندگی کنند و برای رفت و آمد در مناطق کوهستانی و برفگیر زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.
براساس اعلام اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی سامانه بارشی تا ظهر امروز ادامه داشته و بعد از ظهر از استان خارج می شود.
آذربایجان شرقی دارای ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا بوده و حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر در این روستاها سکونت دارند.
طرح راهداری زمستانی از اول آذر تا پایان اسفند با استفاده از ۳۶۲ دستگاه نمک پاش و برف روب اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و ۱۹۱ دستگاه اجاره ای این سازمان در آذربایجان شرقی اجرا می شود.
این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.