آخرین خبرها
وزیر کشور ترکیه:

عملیات مشترک ایران و ترکیه در مرزهای دو کشور آغاز شد

سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه از شروع عملیات مشترک با ایران در مرزهای بین دو کشور خبر داد.
به گزارش عصرآزادی به نقل از ایرنا ، سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه با تأکید بر برقراری نظم در مرزهای مشترک ایران با ترکیه گفت: به همین منظور از صبح امروز با ایران عملیات مشترک را شروع کردیم.
سویلو با اشاره به اینکه هیات های ترک و ایرانی به طور متقابل از پایتخت های یکدیگر دیدار کرده و برای برقراری عملیات مشترک با یکدیگر گفت و گو داشته اند افزود: عملیات مشترک بین دو کشور شروع شده و به زودی نتیجه را اعلام خواهیم کرد.
حسین ذوالفقاری معاون وزیر کشور ایران نیز روز گذشته در گفت و گو با خبرنگاران، انجام عملیات مشترک با ترکیه را تأیید کرد.
گفتنی است چندی پیش سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه در گفت و گو با خبرگزاری آناتولی از انجام عملیات مشترک با ایران علیه پ.ک.ک در آینده نزدیک خبر داده بود.
عملیات نظامی ارتش ترکیه علیه مواضع پ.ک.ک از دو سال قبل در مناطق شرق و جنوب شرق این کشور و نیز از هفت ماه قبل در شمال عراق آغاز شده که در چند ماه اخیر با بمباران ارتفاعات قندیل در مرز عراق و ایران به اوج خود رسیده و حمله مکرر هوایی به برخی مناطق کوهستانی منطقه همچنان ادامه دارد.
حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) بیش از ۳۰ سال است که به صورت مسلحانه علیه دولت مرکزی ترکیه می جنگد. این تشکیلات از سوی دولت ترکیه، اتحادیه اروپا و دولت آمریکا به عنوان گروه تروریستی معرفی شده است.
این تشکیلات از دو سال پیش علیه دولت مرکزی ترکیه و اقلیم کردستان عراق اعلام جنگ تمام عیار کرده است.
دولت ترکیه از دو سال پیش عملیات وسیعی را علیه مقرهای پ.ک.ک در مناطق مختلف کوهستانی شرق و جنوب شرق این کشور و همچنین شمال عراق آغاز کرده و بسیاری از محل های استقرار آنها را شناسایی و منهدم کرده است.
مناطق کوهستانی شرق و جنوب شرقی ترکیه و نیز ارتفاعات شمال عراق و سوریه محل استقرار عناصر گروه پ.ک.ک است.
نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.