آخرین خبرها

مه آلودگی و کاهش دید در برخی ارتفاعات کشور

بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی، امروز (۲۸ اسفند) در ارتفاعات خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، شمال زنجان، ارتفاعات شمالی البرز در گیلان، مازندران و گلستان بارش برف همراه با مه آلودگی و کاهش دید رخ خواهد داد.

به گزارش عصرآزادی به نقل از ایرنا کارشناس سازمان هواشناسی روز سه شنبه در گفت و گویی گفت: امروز سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی، شمال غرب و شمال شرق بارش باران و در ارتفاعات به شکل برف خواهد بود.
«فریبا گودرزی» اظهار داشت: شدت بارش ها در اردبیل، گیلان، گلستان و شمال خراسان شمالی خواهد بود.
وی ادامه داد: فردا برای سواحل دریای خزر، اردبیل، نیمه شرقی آذربایجان شرقی، زنجان و استان های واقع در دامنه های البرز مرکزی مانند البرز، قزوین، تهران، شمال سمنان، قم و مرکزی بارندگی پیش بینی شده است.
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: همچنین در استان گلستان بارش شدید باران، آبگرفتگی معابر، رخداد سیلاب و وزش بادهای موقتی رخ می دهد.
وی افزود: پنجشنبه نیز بارش ها به شرق سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی و شمال شرق محدود می شود و امروز و فردا هم خلیج فارس و هم دریای خزر مواج و توفانی است.

** رگبار در تهران
کارشناس سازمان هواشناسی افزود: آسمان تهران امروز صاف تا کمی ابری گاهی با وزش باد همراه خواهد بود، کمینه دمای امروز پایتخت ۲ درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز به ۱۶ درجه بالای صفر می رسد، فردا آسمان تهران در برخی ساعات ابری و گاهی بارش باران، وزش باد در بعد ازظهر رگبار و رعد و برق خواهد داشت.
گودرزی گفت: کوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری با دمای منفی ۱۳، فریدون شهر در اصفهان منفی ۹، چالدران منفی ۸ و راسک در سیستان و بلوچستان ۲۹ درجه بالای صفر و زابل ۲۸ درجه بالای صفر به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.