آخرین خبرها

رژیم صهیونیستی فلسطینیان را در خاک خودشان زندانی کرده است

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در واکنش به سخنان بنیامین نتانیاهو، نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی علیه رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد: دولت آپارتاید اسرائیل به رهبری بنیامین نتانیاهو فلسطینیان را در خاک خود زندانی کرده است.

به گزارش عصرآزادی به نقل از آناتولی، ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه با انتشار پیامی در حساب توئیتر خود نوشت: ‘نتانیاهو به دلیل اینکه رئیس جمهور ترکیه از اظهارات عرب‌ستیزانه و مسلمان‌ستیزانه او انتقاد کرد، به وی حمله می‌کند؛ رژیم آپارتاید اسراییل به رهبری نتانیاهو اراضی فلسطینیان را اشغال کرده، زنان و کودکان را می‌کشد ‌و آن‌ها را در خاک خود زندانی می‌کند’.
سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه خطاب به نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی عنوان کرد: ‘تل‌آویو، دروغ‌ و فشار‌های شما مانع افشای گنا‌هانتان نخواهد شد’.
کالین در پیام توئیتری خود در اعتراض به ادعاهای نتانیاهو مبنی بر اینکه ‘اسرائیل فقط به یهودی‌ها تعلق دارد’، نوشت: من به شدت این رویکرد نژادپرستانه و تبعیض آمیز را محکوم می‌کنم؛ آیا کشورهای غربی واکنش نشان خواهند داد؟ آیا آن‌ها دوباره سکوت خواهند کرد و آیا آن‌ها یک جنایت دیگر اسرائیل را می پوشانند؟’.
‘عمر چلیک’ سخنگوی حزب عدالت و توسعه ترکیه نیز طی سخنانی در جمع خبرنگاران در مرکز این حزب در آنکارا در واکنش به سخنان نتانیاهو، علیه اردوغان، گفت: آقای نتانیاهو بیش از هر سیاستمدار کنونی در جهان لایق وصف دیکتاتور است.
وی افزود: ‘اینکه نژادپرستی همچون (نتانیاهو) که حتی شهروندان کشور خود را به درجه اول و دوم تقسیم می‌کند به شکلی بی ادبانه و غیرعادلانه رئیس جمهورمان را ‘دیکتاتور’ خطاب کند برای ما مایه افتخار است’.
پس از آنکه آنکارا، تل آویو را به نژادپرستی متهم کرد، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه را «دیکتاتور» خواند.
ابراهیم کالین، سخنگوی رئیس جمهور ترکیه، روز سه‌شنبه «نژادپرستی آشکار» نخست وزیر رژیم صهیونیستی را محکوم کرد. نتانیاهو که سرگرم فعالیت‌های انتخاباتی است روز یکشنبه اعلام کرده بود «اسرائیل» کشور همه شهروندانش نیست، بلکه فقط «کشور یهودیان» است و به این ترتیب جامعه اعراب و مسلمان اهمیتی ندارند.
نتانیاهو در پاسخ به واکنش ترکیه سه‌شنبه شب با انتشار پیامی توئیتری نوشت: «اردوغان، دیکتاتور ترکیه، به دموکراسی اسرائیل حمله می‌کند در حالی که زندان هایش مملو از روزنامه نگاران و قضات ترک است، چه مضحک».
این نخستین بار نیست که نتانیاهو، رجب طیب اردوغان را هدف حملات لفظی خود قرار می‌دهد؛ نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در اواخر سال ۲۰۱۸ در میانه افزایش تنش‌های میان آنکارا و تل‌آویو نیز رئیس‌جمهور ترکیه را دیکتاتور خوانده بود.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.