آخرین خبرها
امام جمعه تبریز:

حوزه های علمیه کارگروه های علمی برای تحقق بیانیه رهبری تشکیل دهند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: طلاب و حوزه های علمیه استان کارگروه ها و کرسی های علمی برای تحقق و عملیاتی سازی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تشکیل دهند.

به گزارش عصرآزادی به نقل از ایرنا، حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم روز سه شنبه در جمع طلاب حوزه علمیه طالبیه تبریز با تاکید بر اینکه حوزه و روحانیت در تحقق بیانیه گام دوم نقش بسیار مهم و محوری دارند، افزود: صدور این بیانیه از سوی مقام رهبری مسئولیت حوزه ها را چند برابر کرده است.
وی اظهار کرد: مدارس علمیه آذربایجان شرقی در کنار مراکز علمی و دانشگاهی باید با تشکیل کارگروه‌ها و کرسی‌های علمی برای تحقق مطالبات مقام رهبری گام‌های اساسی و استوار بردارند.
حجت الاسلام آل هاشم با بیان اینکه رهبر انقلاب در این بیانیه، امید واقع‌ بینانه، خوش‌ بینانه، روشن ‌گرانه و مومنانه را به عنوان ارکان اصلی مورد توجه قرار داده‌اند، یادآوری کرد: لازم است ملت و دولت برای تحقق منشور بزرگ انقلاب تلاش فراوانی از خود نشان دهند.
وی ادامه داد: در این راستا حوزه های علمیه باید در کنار سایر مراکز علمی و دانشگاهی به دنبال تحقق بیانیه گام دوم باشند، زیرا بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان منشور و راهنمای نظام در ادامه مسیر نظام اسلامی است که همگان در تحقق این مطالبات نقش مهمی برعهده دارند.
حجت الاسلام آل هاشم یکی از برکات انقلاب اسلامی را احیای روحیه خود باوری در ملت بیان کرد و گفت: بر این اساس شعار «ما می توانیم» در شرایط کنونی نیز می تواند با تکیه بر ظرفیت های درونی مقابل جنگ اقتصادی دشمنان، شرایط کشور را تغییر دهد.
وی بیانیه رهبری را روایتی متفاوت و خلاقانه از انقلاب اسلامی به نسل جوان جامعه ارزیابی کرد و افزود: توجه به نسل جوان انقلاب، رعایت انصاف، صراحت، صداقت، صبر و حفظ عزت، صلابت و استواری، وظیفه ‌سازی و مسئولیت آفرینی در این بیانیه موج می ‌زند.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.