آخرین خبرها
مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز خبر داد

تولید روزانه ۱۰۰ هزار لیتر سوخت هواپیما در پالایشگاه تبریز

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز از تولید روزانه ۱۰۰ هزار لیتر سوخت هواپیما در این پالایشگاه خبر داد.

به گزارش عصرآزادی به نقل از فارس غلامرضا باقری امروز در گفت وگویی اظهار داشت:  روزانه ۱۱۰ هزار بشکه نفت خام معادل ۵.۵ میلیون تن محصول در سال در شرکت پالایش تبریز تصفیه شده و به فرآوردهای نفتی که ۹۰ درصد آن فرآورده‌های سوختی و ۱۰ درصد محصولات متنوع دیگر است، تبدیل می‌شود.

کل بنزین پالایشگاه تبریز با تکیه بر توان داخلی یورو ۵ شد

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز گفت: پروژه تغییر کاربری واحد قدیمی «تبدیل کاتالیستی بنزین» به « ایزومریزاسیون نفتای سبک» در این شرکت با توکل به خدا ،تکیه بر  اندیشه پویا و تلاش بی وقفه کارکنان پالایشگاه تبریز با موفقیت انجام شد.

وی اظهار داشت: ظرفیت اسمی این پروژه  ۱۰ هزار بشکه در روز است. و با راه اندازی آن تولید بنزین یورو ۵ در شرکت پالایش نفت تبریز به میزان ۳.۲ میلیون لیتر در روز فراهم گردید.

باقری اشاره به اینکه سامانه پایش آنلاین در این پالایشگاه در بهمن ماه سال گذشته بهره برداری شده و نتایج آنالیز خروجی دودکش ها به اداره کل محیط زیست استان آذربایجان شرقی به صورت بر خط ارسال می شود، اعلام کرد: طرح جامع پالایشگاه تبریز با رویکرد کاهش تولید نفت کوره و افزایش تولید محصولات با ارزش و روغن پایه گروه ۳ منطبق با استانداردهای زیست محیطی روز در برنامه کاری این شرکت است.

باقری اعتبار مورد نیاز این طرح جامع را یک و نیم میلیارد دلار  اعلام و اظهار امیدواری کرد: با حمایت‌های استانی و ملی منابع مورد نیاز تامین و گام بلندی برای بهبود وضعیت اقتصادی و زیست محیطی منطقه برداشته شود.

جذب ۹۰ نفر از نخبگان کشوری در پالایشگاه تبریز

مدیر عامل شرکت پالایش نفت تبریز گفت : ۹۰ نفر از نخبگان کشور با اخذ مجوز برگزاری آزمون استخدامی و برگزاری آزمون‌های کتبی، عملی و تخصصی و فنی  موفق به جذب خدمت در این پالایشگاه شدند.

وی از تولید روزانه ۱۰۰ هزار لیتر سوخت هواپیما در پالایشگاه تبریز خبر داد و گفت: طرح بازیافت گازهای ارسالی به فلر با هدف کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و آلاینده های اتمفسری و طرح تصفیه گازوئیل با هدف تولید گازوئیل منطبق با استاندارد یورو ۵ از دیگر طرح های زیست محیطی اجرا شده در پالایشگاه تبریز است.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.