آخرین خبرها

مصرف الکل تقلبی در آذربایجان شرقی جان یک نفر را گرفت

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: یکی از مسموم شدگان مصرف مشروبات الکلی تقلبی در شهرستان اهر جان خود را از دست داد و حال ۲ نفر دیگر وخیم است.

به گزارش عصرآزادی به نقل از ایرنا، دکتر حجت پورفتحی افزود: آمار مراجعان مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکلی تقلبی در شهرستان اهر نیز تاکنون به ۱۰۰ نفر افزایش یافته است.

وی ادامه داد: از این تعداد ۳۲ نفر به بیمارستان سینای تبریز منتقل شده اند.

دکتر پورفتحی با بیان اینکه اکثر این بیماران ترخیص شده اند، اظهار داشت: از این تعداد چهار نفر نیز تاکنون دیالیز شده اند.

رییس بیمارستان باقرالعلوم اهر نیز در این خصوص گفت: متأسفانه بر اثر مصرف مشروبات الکلی دست ساز و تقلبی در این شهرستان تعدادی دچار مسمومیت شدند.

محمدجواد حیدری با اشاره به اینکه تعدادی به علت مسمومیت با الکل به بیمارستان باقرالعلوم اهر مراجعه کردند، افزود: مراجعه کنندگان حال مساعدی نداشتند.

وی با بیان اینکه علت مسمومیت‌ها استفاده از مشروبات الکلی دست ساز و تقلبی است، گفت: استفاده از این الکل‌ها عوارض بسیار خطرناکی مانند کوری چشم و از بین رفتن کلیه‌ها را به همراه دارد و میزان آسیب بستگی به مقدار مصرف و ورود سم به داخل بدن دارد.

رییس بیمارستان باقرالعلوم اهر با ذکر اینکه استفاده از مشروبات الکلی تقلبی حتی منجر به مرگ افراد نیز می‌شود، عنوان کرد: تعدادی از مراجعه کنندگان وضع مناسبی نداشتند و پس از انجام مراحل اولیه درمان، اکنون تحت مراقبت‌های ثانویه درمانی قرار دارند.

حیدری با بیان اینکه برای مشخص شدن نوع سم، نمونه‌ها به مرکز آذربایجان شرقی ارسال شد، افزود: اگر استفاده‌کنندگان از این مشروبات الکلی دست ساز و تقلبی به هر دلیلی دچار عوارضی مانند تاری دید، سردرد، سرگیجه و کاهش سطح هوشیاری شدند، باید سریع به بیمارستان اهر مراجعه و تحت درمان قرار بگیرند.

در همین حال یک منبع آگاه نیز گفت: مسموم شدگان بین ۱۹ تا ۵۰ سال سن دارند و بیشتر آنها از روستای ‘ورگهان’ اهر بوده و تعدادی از آنها به علت وخامت وضع شان به بیمارستان سینای تبریز منتقل شدند.

وی افزود: مراجعه اولیه مسموم شدگان با خودروهای شخصی به بیمارستان باقرالعلوم بوده که سپس برخی از آنها به تبریز منتقل شدند.
وی یادآوری کرد: مسمومیت افراد مربوط به شرب شراب در یک مراسم یا مکان واحد نبوده است.

مصرف مشروبات الکلی دست ساز و تقلبی در یکی از روستاهای اهر و تبعات و هزینه های ناشی از آن در هفته اخیر، به یکی از سوژه های داغ رسانه ها تبدیل شده است.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.