آخرین خبرها

همکاری های دانشگاه تبریز و دانشگاه قاضی ترکیه افزایش می یابد

رئیس دانشگاه قاضی کشور ترکیه و رئیس دانشگاه تبریز راه های توسعه همکارهای دانشگاهی بین دو دانشگاه را بررسی و بر افزایش همکاری ها تاکید کردند.

به گزارش عصرآزادی به نقل از ایرنا، رئیس دانشگاه قاضی کشور ترکیه روز شنبه در دیدار با رئیس دانشگاه تبریز توسعه همکاری علمی و آموزشی دو دانشگاه با توجه به ظرفیت های طرفین را خواستار شد.
ابراهیم اوسلان گفت: دانشگاه قاضی یکی از بهترین و برترین دانشگاه های دولتی کشور ترکیه است که در سال ۱۹۲۶ در شهر آنکارا تأسیس شده است.
وی با اعلام آمادگی همکاری مشترک با دانشگاه های منطقه و به ویژه با دانشگاه تبریز افزود: با انعقاد تفاهم‌نامه‌های مشترک در زمینه های تبادل استاد و دانشجو، اجرای طرح تحقیقاتی و برگزاری دوره های مشترک می توان گام های عملیاتی موثری برداشت.
رئیس دانشگاه تبریز، نیز اظهار داشت: دانشگاه تبریز با بیش از ۲۱ دانشکده، چندین پژوهشکده و گروه پژوهشی، قطب علمی، ۸۰۰ نفر عضو هیات علمی و بیش از ۲۴ هزار نفر دانشجو و ۳۰۰ آزمایشگاه یکی از دانشگاه های بین المللی، سطح یک و برتر کشور است.
میررضا مجیدی با تاکید بر اینکه در این دانشگاه اساتید و دانشمندان برجسته زیادی در حوزه های مختلف مشغول به تحقیق و تدریس هستند، افزود: بر اساس اعلام پایگاه استنادی طلایه داران علم تامسون رویترز، امسال ۱۲ استاد دانشگاه تبریز در جمع یک درصد برتر پژوهشگران قرار گرفتند.
وی با بیان اینکه دانشگاه تبریز آماده هر گونه توسعه همکاری علمی و آموزشی با دیگر دانشگاه های جهان و به ویژه با کشورهای منطقه است، اضافه کرد: کشور ایران و ترکیه به خاطر داشتن تاریخ و فرهنگ مشترک به راحتی می توانند ارتباطات و همکاری های مشترک در زمینه های مختلف را توسعه دهند و در همین راستا دیپلماسی علمی نیز بهترین گزینه برای توسعه همکاری های مشترک است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز نیز در این دیدار بر ضرورت توسعه همکاری های مشترک در زمینه های مختلف از جمله برنامه حمایتی اراسموس پلاس، طرح مولانا، تبادل استاد و دانشجو و اجرای دوره های مشترک تاکید کرد.
اصغر عسگری توسعه همکاری بین المللی را از جمله راهبردهای کلان این دانشگاه برشمرد و افزود: این دانشگاه هم اکنون در عرصه بین المللی بسیار فعال بوده و هم اکنون با ۱۵۳ دانشگاه کشورهای مختلف جهان از جمله فرانسه، ایتالیا، آلمان، ژاپن، ترکیه، آذربایجان، تاجیکستان و قبرس قرارداد و تفاهم نامه همکاری امضاء کرده است.
وی ادامه داد: دانشگاه تبریز در اتحادیه های بزرگ بین المللی از جمله اتحادیه دانشگاه های جهان (IAU)، اتحادیه دانشگاه های بین المللی (IUC) و اتحادیه دانشگاه های منطقه قفقاز(KUNIB) حضوری فعال دارد.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.