آخرین خبرها

مراسم باشکوه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در آنکارا برگزار شد

مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران دوشنبه شب طی مراسم باشکوهی در آنکارا برگزار شد.

به گزارش عصرآزادی به نقل از ایرنا، این مراسم که در آن جاهد تورهان وزیر ارتباطات و زیرساخت های ترکیه، دهها نفر از نمایندگان مجلس ملی ترکیه، تمل کارامللااوغلو رهبر حزب سعادت، مصطفی دستیجی رهبر حزب اتحاد بزرگ، نمایندگان احزاب سیاسی، هیاتهای دیپلماتیک خارجی مقیم ترکیه و نمایندگان بلندپایه ارتش ترکیه حضور داشتند با قرائت قرآن کریم و نواختن سرودهای ملی ایران و ترکیه آغاز شد.
جاهد تورهان طی سخنانی در این مراسم گفت: علایق ایران و ترکیه که ریشه های تاریخی دارد هر روز برپایه احترام، حسن همجواری، تفاهم متقابل افزایش می یابد و روابط دوستانه مردم دو کشور هر روز تحکیم می شود.
وی با تاکید بر اینکه ایران و ترکیه تنها از لحاظ جغرافیایی همسایه یکدیگر نیستند، بلکه دو کشور از لحاظ سیاسی، تجاری و فرهنگی نیز متمم یکدیگر هستند، گفت: ترکیه دروازه ایران به غرب و ایران نیز دروازه ترکیه به شرق است.
وزیر ارتباطات ترکیه با اشاره به برگزاری پنجمین نشست شورای عالی همکاری های راهبردی دو کشور نوشت: در این نشست دو کشور اراده خود برای توسعه روابط را مورد تاکید قرار دادند.
تورهان با اشاره به نشست آتی سوچی در روزهای آینده گفت: این نشست نیز نمادی بر تداوم روابط دو کشور خواهد بود.
وزیر ارتباطات ترکیه با تاکید بر اینکه روابط ترکیه و ایران در یک طیف گسترده از تجارت، گردشگری، ارتباطات و انرژی ادامه دارد گفت: دو کشور مصمم به حفظ و توسعه روابط و استفاده از تمامی ظرفیتهای خود هستند.
محمد فرازمند سفیر جدید ایران در ترکیه نیز با تاکید بر اینکه همکاری ایران و ترکیه در شکل گیری یک منطقه قدرتمند و امن موثر خواهد بود، گفت: نشست های شورای عالی همکاری های راهبردی دو کشور و نشست های سوچی را نمادی عزم دو کشور در توسعه روابط و همکاری های منطقه ای خواند.
فرازمند با اشاره به اینکه مرزهای دو کشور قرن ها است تغییر نکرده گفت: مرزهای دو کشور مرزهای صلح و دوستی است و شخصی هایی همانند مولانا جلال الدین رومی ارزش های مشترک دو کشور هستند.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.