آخرین خبرها
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه:

اتاق بازرگانی مشترک ایران و ترکیه به جایی منتقل نمی شود/ بخشی از اهداف اقتصادی کشور از طریق کانال مالی اروپا قابل تامین است

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه گفت: : اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه در تهران قرار دارد و چیزی درباره انتقال آن به ارومیه مطرح نشده است.

به گزارش عصرآزادی به نقل از نصر، “رضا کامی” در واکنش به سخنان رئیس اتاق بازرگانی ارومیه که گفته بود «اتاق بازرگانی مشترک ایران و ترکیه در تبریز قرار دارد، به دلیل نزدیکی ارومیه و هم‌مرزی با ترکیه و برای گسترش فعالیت‌های اقتصادی بین دو کشور، تا اواخل سال جاری به ارومیه منتقل خواهد شد.» گفت: اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه در تهران قرار دارد و چیزی درباره انتقال آن به ارومیه مطرح نشده است.

وی افزود: اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه در سطح دو کشور و به صورت کلان مطرح است و به صورت منطقه ای نیست که قرار باشد به جایی منتقل شود.

کامی ادامه داد: اتاق بازرگانی ایران و ترکیه در تهران مستقر است، اما ممکن است طبق اساسنامه اتاق، نمایندگی هایی در شهرستان ها ایجاد شود.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه گفت: این اتاق چیزی نیست که متعلق به جایی باشد و این اتاق بر اساس تصمیمات کلان اقتصادی کشور و سیاست های اتاق بازرگانی ایران روابط اقتصادی بین ایران و ترکیه را مدیریت می کند.

کامی در خصوص کانال تامین مالی اروپا و تاثیر آن در تامین منافع اقتصادی ایران از برجام، اظهار داشت: اگر کانال تامین مالی اروپا مطلوب هم نباشد، حداقل این را نشان می دهد که اروپا در رابطه با سیاست های خبیصانه امریکا همراه نیست و می توان از طریق این کانال بخشی از اهداف تجاری و اقتصادی کشور را تامین کرد.

وی به ممنوعیت ورود کالاهای دارای مشابه داخلی و اظهارات اخیر مقامات ترکیه در این خصوص اشاره کرد و گفت: این تصمیم به دلیل شرایط خاص اقتصادی کشور گرفته شده و مختص ترکیه نیست، اما گفتگوها و رایزنی هایی توسط دو طرف انجام می شود تا بخشی از موانع تجارت بین دو کشور رفع شود تا به آنچه در دیدار سران دو کشور درباره آن توافق شد دست پیدا کنیم.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه ادامه داد: آقای واعظی به ریاست کمیسون مشترک اقتصادی دو کشور منصوب شده و با توجه به سوابق موفق وی امیدوارم شاهد گشایش هایی در روابط اقتصادی دو کشور برادر باشیم.

کامی تاکید کرد: با توجه به اراده سران دو کشور برای گسترش مناسبات اقتصادی ایران و ترکیه و وجود تعرفه ترجیحی بین دو کشور، امیدوارم شاهد توسعه تجارت ایران و ترکیه و رسیدن به هدف ۳۰ میلیارد دلاری تبادلات اقتصادی ایران و ترکیه شویم.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.