آخرین خبرها
استاندار آذربایجان شرقی:

آذربایجان شرقی بیشترین نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان ایران را دارد

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه بیشترین نرخ بیکاری فارغ التحصیلان کشور در آذربایجان شرقی است گفت: بزرگترین پتانسیل استان، داشتن نیروی انسانی ماهر و نخبه است که بدون برنامه ریزی شاهد مهاجرت آنها هستیم.

به گزارش عصرآزادی به نقل از تسنیم، محمدرضا پورمحمدی دیشب در دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی با فعالان اقتصادی، نخبگان و مدیران استان آذربایجان شرقی که در تالار «جمهوری» استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی در گذشته در کریدور اصلی ترانزیتی ایران در مسیر شرق به غرب واقع شده بود، اظهار داشت: متاسفانه امروزه تبریز از کریدور ترانزیتی شرق به غرب هوایی، ریلی و جاده‌ای حذف شده که باید تبریز دوباره به جایگاه اصلی خود بازگردد.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های خوبی در حمل و نقل جاده‌ای و ریلی داریم و همسایگی با ترکیه و آذربایجان و ارمنستان پتانسیل‌های فراوانی را به این استان بخشیده است افزود: بزرگترین پتانسیل استان، داشتن نیروی انسانی ماهر و نخبه است که بدون برنامه ریزی شاهد مهاجرت آنها هستیم.

استاندار آذربایجان شرقی با اذعان به اینکه این استان مهاجر فرصت ترین استان کشور است، گفت: مهاجرت اصلی از استان، مهاجرت نخبگان، صاحبان سرمایه و نیروی کار ماهر است که به دلیل بالا بودن مهاجرت، نرخ بیکاری پایین دیده می‌شود.

پورمحمدی با بیان اینکه بیشترین نرخ بیکاری فارغ التحصیلان کشور در آذربایجان شرقی است ابراز داشت: فرسودگی صنایع، خام فروشی، نبود تکنولوژی کارآمد، طولانی شدن روند احداث پروژه‌های حیاتی، فرسودگی ریلی و جاده‌ای، محیط زیست و موضوع دریاچه ارومیه از جمله مهمترین دغدغه‌های استان آذربایجان شرقی است.

وی با اعلام اینکه بیش از ۳۵۰ هزار حاشیه نشین در تبریز داریم خاطر نشان کرد: این مناطق نیازمند نوسازی و بهسازی هستند و در اعتبارات بازآفرینی شهری باید عنایت ویژه‌ای به وضعیت حاشیه نشینی تبریز صورت گیرد.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.