آخرین خبرها

صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی در وضعیت بحرانی است

رئیس موسسه عالی پژوهش سازمان تامین اجتماعی گفت: وضعیت صندوق بازنشستگی از معضل های سازمان تامین اجتماعی و در حد بحران است که باید برای آن چاره اندیشی شود.

به گزارش عصرآزادی به نقل از ایرنا، «شهرام غفاری» روز دوشنبه در همایش ملی توسعه سیاست های گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در اراک افزود: گفت و گو با کارگران و کارفرمایان برای تصمیم گیری درباره این صندوق در برنامه سازمان قرار دارد تا از آسیب و زیان به مجموعه ذینفعان کاسته شود.
او یاد آور شد: ۴۰ میلیون نفر معادل نیمی از جمعیت کشور از خدمات متنوع سازمان تامین اجتماعی با هدف زندگی مطلوب تر بهره مند هستند.
رئیس موسسه عالی پژوهش سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی ماهانه ۵۰ هزار میلیارد ریال به افراد زیرپوشش مستمری پرداخت می کند.
وی اظهار کرد: یک میلیون کارگاه فعال، ۷۰ بیمارستان، ۳۰۰ مرکز درمانی و ۶۰ هزار شاغل در مجموعه این سازمان وجود دارد که با کارکردهای مختلف به مردم خدمات ارایه می کنند.
غفاری افزود: نهادینه کردن گفت و گو یکی از عوامل توسعه پایدار است که سازمان بین المللی کار بر گفت و گوی اجتماعی در این مجموعه تاکید دارد.
رئیس موسسه عالی پژوهش سازمان تامین اجتماعی گفت: تجربه دنیا و برخی کشورها که مزایای تامین اجتماعی بیشتری برای افراد زیرپوشش دارند بر اهمیت مقوله گفت و گو می افزاید.
او بیان کرد: این سازمان از بدو تولد تا پس از مرگ با افراد زیرپوشش و ذینفعان مجموعه ارتباط دارد و به آنان خدمات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی ارایه می کند.
برگزاری پنل های تامین اجتماعی، مالیات و بانکی از برنامه های جنبی این همایش ملی در اراک است.
بیش از دو هزار و ۸۰۰ واحد تولیدی کوچک، متوسط و بزرگ در استان مرکزی فعالیت می کنند.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.