آخرین خبرها

سامانه بارشی از اواخر روز یکشنبه وارد آذربایجان‌شرقی می‌شود

مسئول روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجان‌شرقی از نفوذ سامانه بارشی از اواخر روز یکشنبه به استان خبر داد.

به گزارش عصرآزادی به نقل از فارس، افشین ابراهیمی امروز در گفت وگویی اظهار داشت: آنالیز نقشه‌های پیش‌یابی و بررسی مدل‌های عددی هواشناسی، نشان دهنده جوی پایدار تا اواخر وقت روز یکشنبه در استان می‌باشد که در طی این مدت دما بویژه در طول روز افزایش خواهد یافت.

وی افزود: از اواخر وقت روز یکشنبه با نفوذ و فعالیت سامانه بارشی نسبتا فعال به استان کاهش دما در اغلب مناطق پیش‌بینی می‌شود و به نظر می‌رسد سرما و یخبندان شبانه و صبحگاهی تا اواخر هفته در استان تداوم یابد.

ابراهیمی گفت: فعالیت اصلی سامانه طی روز دوشنبه در استان خواهد بود و به تدریج از اواخر وقت روز سه شنبه ۹ بهمن از میزان ابرناکی و ناپایداری کاسته خواهد شد.

وی اضافه کرد: با توجه به شدت بارش ها، کاهش دما، وزش نسبتا شدید باد و رخداد پدیده مه طی سامانه بارشی مذکور، آبگرفتگی معابر عمومی و در برخی مسیرهای مواصلاتی استان بویژه گردنه های کوهستانی، کولاک، کاهش دید افقی، یخبندان، لغزندگی و اختلال در تردد جاده ای دور از انتظار نخواهد بود.

مسئول روابط عمومی هواشناسی استان تاکید کرد:  به هم استانی‌های توصیه می‌شود برای ایمنی و جلوگیری از هر گونه خسارات احتمالی  اقدامات پیشگیرانه لازم به عمل آید.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.