آخرین خبرها

هوای تبریز برای گروه‌های حساس ناسالم است/توصیه‌های حفاظت محیط زیست برای کاهش آلودگی هوا

مسوول روابط عمومی اداره کل حفاظت از محیط زیست آذربایجان‌شرقی گفت: هوای کلانشهر تبریز امروز چهارشنبه در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

به گزارش عصرآزادی به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، داود قاسم‌زاده اظهار داشت: بر اساس آخرین داده‌های مرکز پایش هوای اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، هم اکنون کیفیت هوای کلان شهر تبریز نسبت به روز گذشته کاهش داشته و شاخص آلودگی هوا ۱۱۱ را نشان می‌دهد.

وی افزود: امروز هوای تبریز برای گروه‌های حساس ناسالم است و کودکان و افراد مسن از فعالیت در فضای آزاد خودداری کنند.

قاسم‌زاده از احتمال ادامه این شرایط به دلیل سکون جوی خبر داد و گفت: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر ادامه شرایط جوی کنونی، احتمال ادامه شرایط ناسالم هوای تبریز وجود دارد و لازم است شهروندان همکاری بیشتری در استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی و کمک به افزایش کیفیت هوای تبریز داشته باشند.

اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی طی بیانیه ای برای کاهش آلودگی هوا از شهروندان خواست از تردد با خودرو شخصی در داخل شهر تا حد امکان پرهیز کنند و از وسایل حمل و نقل عمومی برای مسافرت‌های درون شهری استفاده کنند و از سوزاندن برگ و درختان در باغ های اطراف تبریز و سوزاندن ضایعات مانند لاستیک، سیم و زباله خودداری کنند.

همچنین صرفه‌جویی مصرف گاز طبیعی و مدیریت مصرف انرژی از موضوعات مهمی است که مورد توجه شهروندان قرار گیرد.

این بیانیه می‌افزاید، معاینه فنی خودروی شخصی و تنظیم منابع احتراق خانگی را به عنوان یک اولویت و در راستای مسئولیت شهروندی انجام دهند.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.