آخرین خبرها
غیرتلی تبریز بازهم خوش درخشید؛

دل‌جویی از بانوان با اهدای شاخ‌گل در پارک ائل‌گلی تبریز/ اقدام خودجوش جوانان مومن برای نشان دادن فرهنگ اصیل آذربایجانی

جوانان غیور و مومن تبریزی عصر دیروز با اهدای شاخه گل و دل‌جویی از بانوان در پارک ائل‌گلی، اقدام چند روز پیش عده‌ای فرصت طلب در ایجاد مزاحمت برای دو دختر جوان را محکوم کردند.

به گزارش عصرآزادی به نقل از آناج، پس از انتشار کلیپ برخی از افزاد فرصت‌طلب در پارک ائل‌گلی تبریز که به بهانه برف بازی با تعرض و مزاحمت برای دو دختر جوان تبریزی همراه بود، موجی از ناراحتی و انزجار مردم تبریز پس از دیدن این کلیپ به راه افتاد.

به واسطه موج اول اعتراضات نسبت به این اقدام قبیح، نیروی انتظامی شهرستان تبریز با شناسایی عاملین ایجاد مزاحمت برای نوامیس مردم، افراد فرصت طلب را دستگیر کرد.

اما این تمام ماجرا نبود، با دست به دست شدن خبر پارک ائل‌گلی تبریز در رسانه‌ها، فعالین مجازی خصوصا جوانان غیور تبریزی با انتشار مطالبی در توئیتر و اینستاگرام و با هشتک غیرتلی تبریز  این اقدام زشت چند فرد فرصت‌طلب را محکوم و خواستار برخورد جدی با عاملین آن شدند.

در همین راستا، دادستان عمومی و انقلاب تبریز در مصاحبه‌ای از برخورد قطعی با مزاحمان نوامیس در پارک‌ ائل‌گلی تبریز خبر داد و گفت این افراد راهی زندان شدند.

اوج تاثیرگذاری فضای مجازی و تقبیح عمل زشت عده معدود در کلیپ با اقدام خودجوش جوانان تبریزی مواجه شد. عصر دیروز، مردم و جوانان مومن تبریزی برای نشان دادن چهره واقعی فرهنگ آذربایجان و به تاثی از غیرت مثال زدنی مردم آذربایجان با حضور خودجوش در محل پارک ائل‌گلی و با اهدای دسته گل به دختران و بانوان تبریزی در این پارک، علاوه بر دلجویی از ایشان غیرت و فرهنگ آذربایجانی را به همگان نشان دادند.

همچنانی که کلیپ ناراحت کننده چند روز پیش بازتاب زیادی داشت، این اقدام نیز بازتاب خوبی در رسانه‌ها پیدا کرده و این امر باعث شد که نگرش‌های منفی به تبریز از بین برود.

تبریز غیور بار دیگر نشان داد عده‌ای بدخواه که قصد ترسیم چهره‌ای بی فرهنگ و زشت از این شهر و مردمانش را دارند، هیچ جایی در میان اهالی این شهر نداشته و این موضوع در کنار تلخی‌هایش موجب وفاق و هوشیاری بیشتر مردم تبریز شد.

موضوع دیگر قابل تامل، نقش فضای مجازی در سازماندهی و جهت‌دهی به این قضییه بود. نحوه واکنش منطقی مخاطبان در فضای عقلانی و به دور از احساسات، موجب شد که اتحادی مثال زدنی برای تعقیب و مجازات افرادی ایجاد شود که قصد دارند در همه حال از شدی و تفریح مردم به نفع خود سوءاستفاده کنند.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.