آخرین خبرها

لایحه بودجه ۲۷۸۰ میلیارد تومانی شهرداری تبریز تقدیم شورا شد

 لایجه بودجه حدود ۲ هزار و ۷۸۰ میلیارد تومانی سال ۱۳۹۸ شهرداری تبریز از سوی شهردار تقدیم شورای اسلامی این شهر شد.

به گزارش عصرآزادی به نقل از  ایرنا، شهردار تبریز روز یکشنبه در نود و نهمین جلسه شورای اسلامی این شهر پیش از تقدیم لایحه بودجه سال آینده گفت: تلاش شده با بهره مندی از روش های علمی و حمایت های شورای اسلامی شهر، بودجه ای قابل حصول و منطقی تدوین شود.
ایرج شهین باهر افزود: در سال جاری با وجود رکود در ساخت و سازها و کاهش شدید منابع درآمدی شهرداری تلاش شد تا انضباط مالی بر سیستم شهرداری حاکم شود.
وی یادآوری کرد: در این راستا اجرای طرح های عمرانی مهم تبریز تداوم و بودجه جاری نسبت به سال گذشته ۱۶ درصد کاهش یافت.
شهردار تبریز با بیان اینکه اعتبارهای مربوط به ماموریت و هزینه های سفر در سال گذشته ۲۸ درصد کاهش یافت، گفت: مجموع درآمد شهرداری در ۹ ماه امسال بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۲ درصد افزایش یافته است.
شهین باهر با اشاره به اهمیت توجه به معیشت کارکنان و پرداخت منظم حقوق آنان تاکید کرد: توجه به مدیریت هزینه و کاهش هزینه های جاری در لایحه بودجه ۹۸ مدنظر ما است.
وی با بیان اینکه خودکفایی سازمان ها و شرکت های تابعه شهرداری تبریز نیز یکی از اهداف ما در سال آتی است، ادامه داد: اتمام طرح های نیمه تمام، توجه به بافت های ناکارآمد و ایجاد بستر و فضای مشارکت شهروندان در امور شهری از دیگر اولویت های شهرداری در سال ۹۸ خواهد بود.
وی به توجه ویژه شهرداری تبریز به توسعه حمل و نقل عمومی تبریز نیز اشاره کرد و گفت: در سال جاری برای پروژه متروی تبریز بیشتر از دولت منابع مالی تزریق کردیم.
شهین باهر افزود: توجه به آسایش و نشاط شهروندان و احداث زمین های بازی و میدان ورزشی به خصوص در مناطق محروم و کم برخوردار از دیگر چشم اندازهای ما در بودجه سال آینده است.
وی توجه به بازار تبریز و موزه های تحت مدیریت شهرداری تبریز را از چشم اندازهای دیگر بودجه سال ۹۸ عنوان کرد و افزود: ایجاد گرم خانه های مختلف، ساماندهی نیروی انسانی و شفافیت در تمام امور از دیگر برنامه های ما طی سال آینده است.
محمدباقر بهشتی، رئیس کمیسیون بودجه شورای اسلامی تبریز نیز در این جلسه از ارائه به موقع لایحه بودجه سال ۹۸ از شهردار تبریز قدردانی کرد و گفت: طبق قانون شهردار باید در اول بهمن بودجه را تقدیم شورای اسلامی می کرد.
کلانشهر ۱٫۸ میلیون نفری تبریز دارای ۱۰ منطقه شهرداری بوده و شهرداری تبریز دارای حدود ۲۱ سازمان و چند شرکت تابعه است.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.