آخرین خبرها
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

ذخیره سازی کالاهای اساسی موردنیاز شب عید/گردانندگان بازار سیاه با ایجاد تورم روانی باعث بی ثباتی بازار می‌شوند

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه کالاهای احتکاری کشف شده تنها دو درصد تقاضای بازار را تشکیل می‌دهند، گفت: بهترین راهکار برای توزیع کالاهای اساسی استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها و ایجاد زیرساخت‌های انفورماتیک است.

به گزارش عصرآزادی به نقل از فارس، معصومه آقاپور علیشاهی درباره تاثیر توزیع کالاهای احتکاری بر قیمت‌ها، اظهار داشت: ثبات نرخ ارز و جلوگیری از ایجاد تلاطم راهکارهای اصلی رفع نابسامانی‌های موجود و بهبود وضعیت معیشتی مردم است.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی افزود: کالاهای احتکاری کشف شده تنها دو درصد تقاضای بازار را تشکیل می‌دهند، بنابراین باید با ثبات نرخ ارز قیمت کالاها در بازار را سامان داد.

وی با اشاره به راهکارهای لازم برای حفظ ثبات قیمت‌ها، بیان کرد: باید نحوه واردات کالاهای اساسی با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی و توزیع یارانه به اقشار ضعیف جامعه مورد بررسی قرار گیرد.

همچنین سازوکارهایی مانند تعریف کارت رفاه، شناسایی اقشار ضعیف جامعه و ایجاد زیرساخت‌های مناسب شبکه توزیع از اهمیت بسیار برخوردار است.

راهکار مناسب برای توزیع کالاهای اساسی؛ استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها و ایجاد زیرساخت‌های انفورماتیک

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: بهترین راهکار برای توزیع کالاهای اساسی استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها و ایجاد زیرساخت‌های انفورماتیک است تا بتوان از این طریق کالاها را رهگیری کرد در حال حاضر باید تمام تلاش خود را به کاربریم تا ثبات بازار حفظ شود.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در تهران روزانه ۳۰ تن گوشت قرمز مصرف می‌شود، بنابراین توزیع دو درصد کالای احتکاری در این وضعیت تاثیر چندانی در ساماندهی بازار ندارد.

ذخیره‌سازی کالاهای اساسی موردنیاز شب عید انجام شده است؟

وی درباره کالاهای اساسی مورد نیاز شب عید، عنوان کرد: اگرچه اقداماتی برای تامین کالاهای مورد نیاز مردم در ماه پایانی سال انجام شده است اما نیاز است امنیت و ثبات نسبی که در حال حاضر به بازار تزریق شده ادامه داشته باشد در غیر این صورت اگر بازار ارز بی‌ثبات شود کالای اساسی به هر میزان که برای شب عید تدارک دیده شود جوابگوی نیاز مردم نیست، چراکه تقاضای مازاد و تورم روانی ایجاد خواهد شد.

گردانندگان بازار سیاه با ایجاد تورم روانی باعث بی‌ثباتی بازار می‌شوند

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش سوداگران در بی‌ثباتی بازار، یادآور شد: گردانندگان بازار سیاه سوداگران هستند که با ایجاد تورم روانی و کاذب بی‌ثباتی را به بازار تزریق می‌کنند.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.