آخرین خبرها
در جلسه شورای شهر تبریز عنوان شد؛

افزایش ۲۷ درصدی عوارض تعرفه محلی در سال آینده

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تبریز از افزایش ۲۷ درصدی عوارض تعرفه محلی در سال آینده خبر داد.

به گزارش عصرآزادی به نقل از مهر، بررسی لایحه تعرفه عوارض محلی شهرداری تبریز در صحن شورای شهر آغاز شد.

محمدباقر بهشتی قبل از ظهر امروز یک شنبه در نود و هفتمین نشست علنی شورای شهر تبریز اظهار داشت: در این لایحه تلاش شده است، افزایش تعرفه در مناطق کم برخوردار کمتر و در مناطق برخوردار بیشتر باشد.

وی گفت: میانگین افزایش عوارض نسبت به سال جاری، ۲۷ درصد است. با لحاظ میانگین تورم سال جاری، افزایش تعرفه عوارض محلی، پایین تر است.

بهشتی افزود: این میزان افزایش، در حالی است که نزخ خرید و فروش زمین امسال جهشی قابل توجه داشته است.

وی همچنین با اشاره به درگذشت محمدتقی توکلی مرد صنعت ایران و آذربایجان گفت: پیشنهاد می کنم میدان ماشین سازی به نام مهندس توکلی در تبریز نامگذاری شود.

ضرورت انتصاب مدیران شایسته در شهرداری تبریز

رئیس شورای شهر تبریز نیز در این جلسه گفت: آیین نامه انتخاب مدیران توسط شهردار تبریز به شورا ارائه شد.

شکور اکبرنژاد بر ضرورت انتصاب مدیران شایسته در شهرداری تبریز تاکید کرد و گفت: این آیین نامه باید رعایت شده و شایسته سالاری در روند انتخاب مدیران بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی سپس ادامه داد: امروز بررسی تعرفه عوارض محلی سال۹۸ ادامه خواهد داشت.

رئیس شورای شهر تبریز ادامه داد: امیدواریم از این پس شایسته سالاری در روند انتخاب مدیران بیش از قبل مورد توجه قرار گیرد.

گفتنی است در این جلسه جدول «پی دی» در قالب لایحه تعرفه عوارض محلی سال آینده با میانگین ۲۰ الی ۲۵ درصد افزایش به تصویب اعضای شورای شهر تبریز رسید.

شاخصه های انتخاب کارشناسان قیمت گذاری باید مشخص شود

نایب رییس شورای اسلامی کلانشهر تبریز نیز در این جلسه گفت: اقدامات عادلانه با محوریت انتخاب رندمی کارشناسان قیمت گذاری باید مورد توجه شهرداری قرار گیرد.

سونیا اندیش با انتقاد از انحصار در بدنه کارشناسان بخش املاک شهرداری تبریز گفت: باید مشخص شود که کارشناسان قیمت گذاری بر چه اساس و چه شاخص هایی انتخاب می شوند.

وی ابراز کرد: این موضوع مورد اعتراض کارشناسان دیگر قرار گرفته و هرچه سریع‌تر اقدامات عادلانه با محوریت انتخاب رندمی کارشناسان مورد توجه شهرداری قرار گیرد.

اندیش عنوان کرد: امیدوارم کارشناسان بتوانند امانتداری خود را بیش از پیش به مردم ثابت کنند.

انتخاب کارشناسان قیمت گذاری املاک عادلانه است

شهردار تبریز نیز در این جلسه اظهار داشت: انتخاب کارشناسان قیمت گذاری املاک عادلانه است. در جهت تسهیل امور و حذف برخی مباحث همچون حق الزحمه و فساد در ارزیابی‌ها، بودن دفترچه قیمت گذاری لازم و ضروری است.

ایرج شهین باهر افزود: بر خلاف گذشته که انتخاب کارشناسان قیمت گذاری گزینشی و سلیقه ای بود ولی ما تلاش کرده ایم انتخاب کارشناسان عادلانه صورت گیرد.

وی سپس گفت: بیش از ۹۰ درصد اعضای هیات ارزیابی کارشناسان دادگستری و کارمند شهرداری هستند. این کارشناسان حق الزحمه دریافت نمی کنند و بلکه کارمند شهرداری هستند.

به مناسبت سالگرد عملیات کربلای ۵ از جمعی ایثارگران و همسران شهدای والامقام  این عملیات فخرآفرین، در صحن شورای شهر تجلیل به عمل آمد.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.