آخرین خبرها
امام جمعه تبریز:

پرتاب ۳ ماهواره ایرانی به فضا آمریکا را عصبانی کرد/مسوولان سیاست خارجه به وعده‌های غرب دلخوش نباشند

امام جمعه تبریز گفت: ۳ ماهواره جدید ایرانی به فضا پرتاب خواهد شد درحالیکه این رویداد پیشاپیش آمریکا را عصبی کرده و حتی آن را ناقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت می‌دانند.

به گزارش عصرآزادی به نقل از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه در مصلای اعظم امام خمینی(ره) تبریز اظهار کرد: در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب  اسلام قرار گرفتیم به همین منظور باید به وظایف خود در این برهه واقف باشیم چراکه  رهبر معظم انقلاب مدام در بیانات خود فرموده‌اند که نباید لحظه‌‌ای از توطئه دشمنان غافل شد و از این‌رو مهم‌ترین وظیفه مردم و مسوولان حفظ هوشیاری برای تقویت اقتصاد کشور و تولید داخلی است.

وی ادامه داد: ایشان همچنین تاکید کرده‌اند که مسوولان نباید فریب ظاهرسازی دشمن را بخورند چراکه دشمن با انواع ترفندها، تلاش به اختلاف اندازی بین مردم و مسوولان دارد از این‌رو باید مراقب دشمنی باشیم که قبلاً از در رانده شده و حال می‌خواهد از طریق پنجره وارد شود.

امام جمعه تبریز با تاکید بر تقویت دشمن‌شناسی مردم تصریح کرد: مردم باید با ابعاد معنوی و توسل به عنایت‌های الهی روحیه صبر خود را افزایش دهند.

در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب همه احزاب و گروه‌ها وحدت کلام داشته باشند

وی وظیفه دیگر مردم در آستانه ۴۰ سالگی  را حفظ وحدت و یکپارچگی مردم برشمرد و گفت:  تمام سلیقه‌ها و گروه‌ها باید دست به دست هم داده و در برابر دشمن یک حرف را بزنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان بیان کرد: مردم باید نسبت به عمق راهبردی آمریکا که همان تغییر نظام جمهوری اسلامی ایران و فروپاشی آن است، متوجه شوند و دولت به همراه مردم نیز با پرداختن به واقعیت‌ها و مقابله با تحریم و تمرکز در اقتصاد مقاومتی و ایجاد ثبات در وضعیت معیشتی مردم اهتمام به خرج دهند.

وی، تقویت اعتماد به نفس، ایجاد اعتماد ملی و غرور ملی همچنین ایجاد آمادگی‌های لازم در بین نیروهای انقلاب را  از دیگر وظایف مسوولان و مردم برشمرد و گفت: احیای روحیه انقلابی و تلاش مجدانه در بدنه مدیریت نظام و نیروهای مومن انقلاب و کمک به دولت در رابطه با مقابله با تحریم با ارائه طرح و پیشنهاد فعال‌سازی نیروهای انقلاب و زمینه‌سازی برای حضور بیشتر در صحنه و فعال‌سازی و جریان‌سازی نیروهای انقلابی در فضای مجازی، از جمله وظایف مردم و دولت است.

وی تاکید کرد: جوانان و نیروهای انقلابی باید در فضای مجازی حضور فعال داشته باشند و با بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجازی برای جریان‌سازی سالم و پاسخگویی به شبهات و ابهامات و پاسخ دندان‌شکن به هر توطئه‌ای آماده باشند چراکه  رهبر معظم انقلاب در دیدار ۱۹ دی با مردم قم اکیداً فرموده‌اند که فضای مجازی می‌تواند ابزاری برای تودهنی به دشمن باشد.

خطیب نماز جمعه تبریز افزود: تاکید بر مطالبه رهبر معظم انقلاب مبنی بر ورود انقلابی به فضای مجازی در بین جوانان باعث خنثی شدن توطئه‌های دشمنان نظام می‌شود.

برخی از حرف‌های بنده در رابطه با خروج از فضای مجازی سوءبرداشت کردند

وی خاطرنشان کرد: البته بنده دیشب در یک مراسمی خارج شدن نیروهای ارزشی از تلگرام را باز شدن فرصت و ورود هر چه بیشتر دشمن در این فضا مطرح کردم در حالیکه برخی خبرگزاری‌ها و سایت‌ها  نوشته بودند که فیلترینگ نیروی ارزشی را از فضای مجازی دور کرد و بنده چنین حرفی نزده و آن را  تکذیب می‌کنم و از رسانه‌ها درخواست می‌کنم تا عین جمله‌ای که گفته شده را درج کنند.

آل‌هاشم ادامه داد: البته این نظر شخصی بنده است که خروج از تلگرام منجر شد تا صحنه خالی شود و دشمن بیشتر وارد عمل شود و طبق تاکیدات رهبری باید حضوری محکم در این فضا داشت تا به شبهات پاسخ قاطع دهیم.

وی در ادامه فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار مردم قم به مناسبت ۱۹ دی را مورد اشاره قرار داد و گفت: ایشان ابتدا  به درس‌های ۱۹ دی اشاره کرده و اظهار داشتند که وقتی در دهم دی ماه سال ۵۶،  رئیس جمهور آمریکا به تهران سفر کرد و سخنرانی هم داشت، از ایران به عنوان جزیره ثبات یاد کرد در حالیکه بعد از ۱۰ روز از آن سخنرانی، مردم قم علیه رژیم فاسد پهلوی قیام کردند و ناکارآمدی دستگاه محاسباتی آمریکا و غرب را نشان دادند در حالیکه آنها همیشه به قدرت تحلیل خود مغرور بودند.

همه شاهد ضعف تحلیلی سیاست‌مداران آمریکایی هستیم

امام جمعه تبریز با بیان اینکه متاسفانه برخی‌ افراد داخلی همیشه پُز تحلیل آمریکا را می‌دهند، افزود: برای نمونه جان بولتن مشاور امنیت ملی آمریکا سال گذشته پیش‌بینی کرده بود که مردم ایران چهلمین سال پیروزی انقلاب خود را نخواهند دید و آمریکایی‌ها جشن سال جدید ۲۰۱۹ را در ایران خواهند گرفت ولی همه شاهد ضعف تحلیلی و نقص آمریکا شدیم.

وی یادآور شد: حضرت امام رضوان الله هر آنچه پیش‌بینی کرده بودند، انجام شد چراکه ایشان فرموده بودند که کمونیست فرو خواهد ریخت و حتی در پیام‌شان  به آخرین رئیس جمهور شوروی گفته بودند که صدای شکسته شدن استخوان‌های کمونیست شنیده می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی یک پدیده نوظهور روبه رشد است و منافع استکباری آمریکا در ایران و منطقه را به چالش کشانده است و اصلا این دشمنی ربطی به اظهارات این مقام و آن دولت ندارد چراکه واقعیت این است که آمریکا با اصل نظام جمهوری اسلامی ایران دشمنی دارد ولی با عنایت الهی و با سختی‌ها انقلاب اسلامی ایران همچنان پیش رفته و این دشمن است که عقب‌نشینی خواهد کرد.

مسوولان سیاست خارجه کشور دل به وعده‌های غرب خوش نکنند

وی در ادامه بیانات خود به تحریم جدید اتحادیه اروپا در روز سه‌شنبه اشاره کرد و توضیح داد: اتحادیه اروپا اخیراً در یک اقدامی وزارت اطلاعات ایران و دو نفر از مسوولان را در فهرست تحریم قرار داده است در حالیکه بعد از اقدام آمریکا مبنی بر خروج یک‌جانبه از برجام و اعلام ماندگاری اروپا در برجام، انتظار می‌رفت اتحادیه اروپا گام‌های موثر برای رفع تحریم بردارد ولی بعد از هشت ماه نه تنها هیچ کاری نکرد بلکه تحت فشار و عملیات صهیونیست‌ها قرار گرفته است و حتی اتحادیه اروپا به دلیل پناه دادن به گروه‌های تروریستی باید پاسخگوی مردم ایران شوند.

وی با بیان اینکه همانطور که رهبر معظم انقلاب بارها فرموده‌اند اعتماد به اروپا کار سختی است و پناه دادن به تروریست غیرقابلاعتماد بودن اروپا را نشان می‌دهد، افزود: از مسوولان دستگاه سیاست خارجه می‌خواهیم تا  هوشیاری خود را حفظ کرده و دل به وعده‌های غرب خوش نکنند و همچنان با عزت و اعتماد به نفس منافع ملی را پیگیری کنند.

پرتاب سه موشک ایرانی به فضا آمریکا را عصبانی کرده است

نماینده ولی‌فقیه در استان پرتاب ماهواره توسط ایران در ایام دهه فجر را علت عصبانیت آمریکا عنوان کرد و گفت: ۳ ماهواره جدید ایرانی به فضا پرتاب خواهد شد درحالیکه این رویداد پیشاپیش آمریکا را عصبی کرده و حتی آن را ناقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت  می‌دانند.

وی ادامه داد: واکنش‌های عصبی آمریکایی قابل درک است چراکه با وجود چهار دهه تحریم و فشار سخت و سنگین علیه ایران، در باورشان نمی‌گنجد که ایران به این دستاورد دست یابد.

خطیب نماز جمعه تبریز در اعلام مناسبت‌های تقویمی هفته جاری به سالگرد رحلت عالم ربانی آیت‌الله انزابی و درگذشت دادی‌زادهاشاره کرد و گفت: همچنین روز پرستار را پیش‌رو داریم و فرصتی برای قدردانی از این سپیدجامگان است.

وی با تاکید بر اینکه حضرت زینب(س) پرچمداران اسلام بوده و الگوی ماندگار ایثار و بصیرت زن مسلمان است، گفت: ایشان بانوی دانا، عابده آل علی(ع)، وارث شجاعت حیدری، آراسته به زیور حجاب، دارای گذشت و ایثار، پرستاری دلسوز و مهربان است.

امام جمعه تبریز با تبریک روز پرستار به پرستاران گفت: پرستاران زحمات زیادی کشیده و شب و روز خود را فدا می‌کنند.

وی با اشاره به شهدای پرستار در دوران دفاع مقدس ادامه داد: طبق فرموده پیامبر اکرم(ص)، هر کسی برای برآورده کردن نیاز مریضی تلاش کند همانند روزی است که از مادر زاییده شده و هیچ گناهی ندارد.

وی به هفته شوراهای آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: طبق فرامین رهبر معظم انقلاب،  این شوراها تبلور اراده مردم و نظارت همگانی برای تعلیم و تربیت است از این‌رو امیدواریم اولیا با این شوراها همکاری کرده تا شاهد شکوفایی باشیم و آموزش و پرورش با مشارکت همه مردم بر رسالت خود موفق شود.

این گزارش حاکی از آن است که بعد از اقامه نماز جمعه توسط امام جمعه تبریز، نماز میت برای پدر دو شهید فرجی و آیت‌اللهدادی‌زاده خوانده و پیکر آنها از مصلای اعظم امام خمینی(ره) توسط نمازگزاران تشییع شد.

انتهای پیام/۶۰۰۳۰/ ۴۰/

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.