آخرین خبرها

افشاگر آل سعود، جزییات سرنوشت عاملان قتل خاشقچی را فاش کرد

افشاگر پشت پرده خاندان سعودی روز جمعه فاش کرد؛ عاملان قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی که در یک ساختمانی دولتی در شهر الدمام در شرق عربستان نگه داری می شوند، شرایط روحی بدی دارند و بارها دست به خودکشی زده اند.

به گزارش عصرآزادی به نقل از ایرنا، «مجتهد» در ادامه توئیت افشاگرانه خود نوشت: تمامی کسانی که در قتل خاشقچی مشارکت داشتند به استثنای سعود القحطانی مشاور پیشین محمد بن سلمان اکنون در یک ساختمان دولتی در الدمام هستند و تحت تدابیر شدید امنیتی قرار دارن.
وی افزود: ۱۸ پزشک وابسته به دستگاه های امنیتی به صورت متناوب در این ساختمان رفت و آمد دارند.
وی ادامه داد: منابع ما تاکید کردند که احمد عسیری معاون پیشین دستگاه اطلاعاتی و ماهر المطرب نیز به همراه دیگر عاملان قتل خاشقچی در دمام نگه داری می شوند و نتوانستند مانند قحطانی از این پرونده رهایی یابند.
مجتهد اضافه کرد: این افراد پیش از انتقال به شرق دمام در زندانی متعلق به نیروهای سری در دانشکده امنیت ملی نایف نگه داری می شدند.
عاملان قتل خاشقچی در شرایط بسیار بد روحی به سر می برند و به دلیل خشم سران حکومت از لو رفتن قتل خاشقچی، به ادامه زندگی امیدوار نیستند.
مجتهد ادامه داد: افراد بازداشت شده یک جمله را تکرار می کنند و آن این که: «تمامی خدمات و جانفشانی ما به خاطر ولیعهد بود و او با ما این کار را کرد.
این افشاگر سعودی از نخستین کسانی بود که از نقش پررنگ القحطانی، عسیری و مطرب در پرونده قتل خاشقچی در دوم اکتبر (۱۰ مهرماه) گذشته پرده برداشته بود.
وی در آن زمان اعلام کرد که قحطانی کینه شدیدی نسبت به خاشقچی داشت و همزمان با قتل خاشقچی، با گذرنامه معمولی و با اسم شخص دیگری وارد ترکیه شده است.
عربستان برای نجات محمد بن سلمان ولیعهد سعودی از بحران قتل خاشقچی، ۱۸ تن را بازداشت کرد تا آن ها را بعنوان مقصر قتل خاشقچی معرفی کند.
با وجود تمامی شواهد و قرائن مبنی بر اثبات نقش بی بدیل بن سلمان، عربستان چند فرد را به اتهام دست داشتن در این پرونده بازداشت کرده است.
این اقدام نه تنها موجب اقناع افکار عمومی و نهادهای حقوقی بشری نشد، بلکه دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد در تازه ترین اظهار نظر اقدام سعودی ها در خصوص محاکمه این افراد را ناکافی خواند و خواستار مجازات عادلانه شد.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.