آخرین خبرها
در لایحه پیشنهادی بودجه

سال آینده ۸۰ میلیارد تومان وام دانشجویی پرداخت می شود

دولت دوازدهم در لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور از مجلس شورای اسلامی اجازه خواست که در سال آینده ۸۰۰ میلیارد ریال(۸۰ میلیارد تومان) به صندوق های دانشجویی برای پرداخت وام اختصاص یابد.

به گزارش عصرآزادی به نقل از ایرنا، رییس جمهوری چهارم دی ماه با حضور در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، ویژگی‌های لایحه بودجه سال ۹۸ را تشریح و آن را به علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد؛ در این میان آموزش عالی و پژوهش نیز یکی از مهمترین بخش های کشور است که با توجه به قوانین بالادستی و سندهای چشم انداز باید ایران را تا سال ۱۴۰۴ به رتبه اول تولید علم در منطقه تبدیل کند.
دولت از مجلس در بند الف تبصره ۹ لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور اجازه خواسته است که به دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی و پارک های علم و فناوری با تصویب هیأت های امنای خود تا سقف عملکرد درآمد اختصاصی سال ١٣٩٧ نسبت به أخذ تسهیلات از بانک ها اقدام کنند و درجهت تکمیل طرح های تملک دارایی های سرمایه ای خود و با اولویت احداث خوابگاه های متأهلین موضوع بند (پ) ماده ( ١٠٣ ) قانون برنامه ششم توسعه استفاده نمایند و نسبت به بازپرداخت اقساط از محل درآمد اختصاصی خود اقدام کنند.
همچنین صندوق های رفاه دانشجویان در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی مکلف می شود نسبت به پیش بینی اعتبار لازم در فعالیت های خود به منظور پرداخت یارانه سود و کارمزد احداث خوابگاه های متأهلین اقدام کند.
در بند ب همین تبصره و در صورت تصویب نمایندگان مجلس، صددرصد( ١٠٠ %)وجوه اداره شده پرداختی از محل بازپرداخت وام های شهریه دانشجویی از سال ١٣٨٥ تا سال ١٣٩٧ به صندوق های رفاه دانشجویی به عنوان کمک جهت افزایش منابع مالی صندوق های مزبور اختصاص می یابد.
وجوه مذکور تا سقف ۸۰۰ میلیارد ریال پس از واریز به خزانه داری کل کشور به صندوق های مربوط برگشت داده می شود .تا براساس اساسنامه مصوب، صرف پرداخت وام شهریه به دانشجویان و سایر پرداخت های رفاهی دانشجویی شود.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.