آخرین خبرها

وزیر کشور ترکیه: نبرد با پ.ک.ک به پایان نزدیک شده است

وزیر کشور ترکیه با بیان اینکه تمام شهرهای تحت کنترل عناصر مسلح پ.ک.ک از وجود آنها پاکسازی شده، از وارد شدن نبرد با این گروهک به فاز پایانی خود خبر داد.

 به گزارش عصرآزادی به نقل از فارس، وزارت کشور ترکیه امروز (دوشنبه) اعلام کرد که نبرد آنکارا با گروهک حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) تقریبا به پایان خود نزدیک شده است.

«سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه ضمن اشاره به اینکه دیگر هیچ شهری به‌طور کامل در اختیار گروه تروریستی پ.ک.ک نیست گفت که تقریبا به پایان نبرد با این گروه رسیده‌اند.

به نوشته وبگاه شبکه «هابرترک» سویلو با بیان اینکه کشورهای غربی برای سال‌های متمادی است که از گروه پ.ک.ک حمایت می‌کنند، توضیح داد: «به همین دلیل بود که در اولین واکنش به خروج آمریکا از سوریه، فرانسه با آن مخالفت کرد».

این در حالی است که «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه نیز امروز گفته بود که یکی از موفقیت‌هایی که این کشور در سال ۲۰۱۸ میلادی به دست آورده، غلبه بر گروه‌های جدایی‌طلب و شبه‌نظامیان کُرد بوده است.

گروه پ.ک.ک که از نظر ترکیه، اتحادیه اروپا و آمریکا تروریستی شناخته می‌شود، بعد از شکستن توافق آتش‌بس با آنکارا، درگیری مسلحانه با دولت مرکزی ترکیه را از سر گرفت. این گروه از سال ۱۹۸۴ مبارزه مسلحانه‌ای را با دولت ترکیه آغاز کرده است. بر اساس آمارهای رسمی ترکیه، بیش از ۴۰هزار نفر، که بیشتر از آنها غیرنظامی هستند، در این درگیری‌های ۳۰ ساله کشته شدند.

اردوغان در تاریخ ۲۱ خرداد با اعلام آغاز عملیات ضد تروریستی علیه پ.ک.ک در شمال عراق، گفته بود ۱۴ هدف مهم از این گروه در کوهستان قندیل و منطقه سنجار از بین رفته است.

نیروی هوایی ترکیه نیز از جولای ۲۰۱۵ و درپی شکسته شدن توافق آتش‌بس موقت بین آنکارا و پ.ک.ک، مواضع این گروه در شمال منطقه کردستان عراق و کوهستان قندیل را به تناوب بمباران کرده است.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.