آخرین خبرها
بهبودی در دیدار با سرکنسول ترکیه در تبریز مطرح کرد

آذربایجان‎شرقی بهترین مرکزیت تجارت ۳۰ میلیارد دلاری بین ایران و ترکیه

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی، گفت: هدف‌گذاری مقامات دو کشور ایران و ترکیه توسعه روابط تجاری فیمابین به ۳۰ میلیارد دلار است که آذربایجان‎شرقی می‎تواند بهترین مرکزیت این حجم از مبادلات تجارت باشد.

به گزارش عصرآزادی به نقل از فارس، داوود بهبودی ظهر امروز در دیدار با حسین گون‌گور، سرکنسول جمهوری ترکیه در تبریز اظهار کرد: روابط تجاری و اقتصادی بین استان آذربایجان‎شرقی و کشور ترکیه از قدیم پررنگ بوده و برای تقویت این روابط تلاش می‌کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی، از شهر ارزروم به عنوان مرکزیت مبادلات تجاری ایران و ترکیه یاد کرد و افزود: یکی از دروازه‏‌های قدیمی شهر تبریز معروف به درب استانبول است که هنوز به قوت خود باقی‌مانده، همانطور که در شهر ارزروم نیز «تبریز قاپوسی» از سال‎ها پیش خودنمایی می‎کند.

وی ادامه داد: در این شرایط تحریمی جمهوری اسلامی ایران، توسعه روابط تجاری و اقتصادی با کشور ترکیه برای ما بسیار با اهمیت است.

بهبودی یادآور شد: هدفگذاری مقامات دو کشور ایران و ترکیه توسعه روابط تجاری فیمابین به ۳۰ میلیارد دلار است که آذربایجان‎شرقی می‌تواند بهترین مرکزیت این تجارت باشد.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.