آخرین خبرها

خروج امریکا از سوریه پیروزی بزرگ برای مقاومت بود

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه آمریکا تصمیم به خروج از خاک سوریه گرفته است، گفت: این اقدام یک پیروزی بزرگ برای محور مقاومت و نشانه این است که اگر در برابر زیاده‌خواهی آمریکا مقاومت شود، مجبور به عقب‌نشینی و پذیرش شکست می‌شود.

به گزارش عصرآزادی حجت‌الاسلام محمد علی آل هاشم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز اظهار داشت: امریکا با استقرار حدود ۲ هزار نفر نیروی نظامی تلاش کرد تا در تحولات کشور سوریه تاثیر گذاشته و به نفع تروریست‌ها حرکت کند در حالیکه حضور نیروهای آمریکا بدون موافقت سوریه با واکنش‌های زیادی مواجه شد.
وی خاطرنشان کرد: آمریکا در سال ۱۳۸۹ با همدستی برخی کشورهای عربی مانند عربستان، داعش را در سوریه تشکیل داد تا با ساقط کردن دولت قانونی این کشور، محور مقاومت را از بین ببرد ولی پس از ۷ سال این گروهک‌ها، راه به جایی نبرده و با نقش‌آفرینی حاکمیت، این گروه‌ها از بین رفتند.
امام جمعه تبریز ادامه داد: بنابه اعترافات مقامات غربی، نهادهای اطلاعاتی آمریکا از سال ۲۰۰۳ با هدف تضمین امنیت رژیم صهیونیستی به دنبال ایجاد بحران در سوریه بودند و طبق طبقه‌بندی پنتاگون، سوریه دولتی سرکش و پشتیبان تروریسم معرفی شد و کشورهای ایران، عراق و سوریه به عنوان کشورهای هدف، در اولویت تغییر رژیم قرار گرفتند.
وی با بیان اینکه خروج امریکا از سوریه یکی از رسوایی‌های بزرگ آمریکا بود، اظهارداشت: با نقش آفرینی جمهوری اسلامی ایران، پس از هفت سال، حاکمیت آمریکا در سوریه از بین رفت.
امام جمعه تبریز در ادامه به اشاره به ‘حماسه ۹ دی’ تصریح کرد: دشمنان نظام در فتنه ۸۸ در جهت تغییر باورها، افکار و رفتار مردم ما تلاش کردند تا بتوانند تغییر ساختار سیاسی نظام جمهوری اسلامی ایران را رقم زده و پایان جمهوری اسلامی را جشن بگیرند اما با تکیه بر رهنمودهای مقام معظم رهبری، امید دشمنان به یاس تبدیل شد .
وی با اشاره به اینکه رویکرد دشمن در سال ۸۸ بر پایه چهار رکن سازش، جنگ، تغییر از درون و بازدارندگی به منظور محدود کردن ایران در همه حوزه‌ها استوار بود، افزود: در جریان این فتنه برخی کشورهای حامی این فتنه در دسته نارنجی بود که مستقیم با ایران مخالفت نکردند ولی در این فتنه نقش داشتند، کشورهایی مثل آمریکا و رژیم صهیونیستی جزو کشورهای سیاه و عضو ناتوی فرهنگی بودند و دسته قرمز نقش مکمل برای ناتوی نظامی علیه ایران را ایفا می‌کرد.
امام جمعه تبریز در ادامه با اشاره به جان باختن چند تن از دانش آموزان در حادثه آتش سوزی مدرسه‌ای در زاهدان، تاکید کرد: این ضایعه با هیچ حرف و اقدامی قابل جبران نیست، زیرا که وقوع مکرر این حوادث و قول مسئولان برای پیگیری، نتیجه‌ای جز بی‌اعتمادی مردم به مسئولان مربوطه ندارد.
وی با بیان اینکه همه جای ایران سرای من است و گویی این اتفاق در شهر و استان ما رخ داده است، با خانواده جان باخته های این حادثه اظهار همدردی کرد.
حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت اسلامی شدن مناصب مدیریتی و تکلیف گرایی، اظهار داشت: توجه به شایسته سالاری، تکلیف‌گرایی و پاداش‌ اخروی موجب می‌شود، فرد صالحی در راس یک مسئولیت قرار بگیرد.
وی با بیان اینکه اگر مسوولی تکلیف‌گرا باشد، قصور مدیران در همه سطوح کمتر شده و امنیت ملی کشور افزایش می‌یابد، ادامه داد: این رویکرد موجب کاهش بداخلاقی‌های سیاسی و تخریب دیگران و کاهش هزینه‌های ناشی از رقابت‌های انتخاباتی می‌شود.
وی در ادامه با اشاره به آداب و رسوم ایرانی شب یلدا در گذشته، تاکید کرد: باید با حفظ سنت‌های قدیمی در مراسمی مثل شب یلدا در خانه بزرگ‌ترها جمع شده و از غرق شدن بیش از حد در فضای مجازی خودداری کنیم و مراقب باشیم این مجالس تبدیل به مجالس لهو و لعب نشود.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنانش، با اشاره به راهکارهای بهبود مسائل و مشکلات مختلف زیست محیطی، تاکید کرد: توسعه کمی و کیفی ناوگان حمل و نقل عمومی در شهرها از جمله این راهکارها است که مسئولان باید برنامه ریزی‌های لازم را در این زمینه انجام دهند.
حجت الاسلام آل هاشم گفت: تشویق مردم به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به جای خودروی شخصی و کنترل و کاهش ترافیک شهری از راهکارهای مبارزه با آلودگی کلانشهرها هستند.
امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه اولین شناسنامه در ایران، ۱۰۰ سال پیش در ۳۰ آذر ماه سال ۱۲۹۷ به نام ‘فاطمه ایرانی’ صادر شده است، به پدر و مادرها توصیه کرد که در نامگذاری فرزندانشان از نام‌های ائمه استفاده کنند.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.