آخرین خبرها

۸۰ درصد اقتصاد آذربایجان شرقی در دست بخش خصوصی است

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه بیش از ۸۰ درصد تولید، اشتغال و اقتصاد استان مربوط به بخش خصوصی است، گفت: باید برای پیشبرد اهداف توسعه‌ای استان، بخش خصوصی بیش از پیش مورد حمایت قرار گرفته و موانع موجود بر سر راه آنها برطرف شود.

به گزارش عصرآزادی به نقل از ایرنا، محمدرضا پورمحمدی روز پنجشنبه در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان، با اشاره به اینکه توجه به اشتغال، رفع موانع تولید و محیط زیست را در اولویت‌های برنامه خود عنوان کرده‌است، اظهار داشت: باید به صورت ریز به رفع موانع توسعه استان بپردازیم.
وی بستر بسیاری از مشکلات اقتصادی را ناشی از عدم توسعه یافتگی اجتماعی دانست و گفت: سیاست‌های قبل از دهه ۹۰ سیاست عرضه محور بود تا مسکن بیشتری و راه بیشتری بسازیم اما رویکرد جدید، توانمندسازی است که تقاضا محور است و باید تقاضا را مدیریت کنیم.
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه مشکل امروز جامعه ما با تحریم‌های موجود، از رویکرد نگاه به درون و توانمندسازی قابل حل است، افزود: آذربایجان شرقی خوشبختانه تجربیات موفقی در این حوزه‌ها دارد.
وی تاکید کرد: باید برای پیشبرد اهداف توسعه‌ای استان، بخش خصوصی بیش از پیش مورد حمایت قرار گرفته و موانع موجود بر سر راه فعالیت این بخش برطرف می شود.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.