آخرین خبرها

رابطه کشورهای مسلمان، امریکا را عصبانی می کند

 نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب با پیروی از روحیه بنیانگذار کبیر انقلاب، بر همراهی و نزدیکی بیش از پیش مسلمانان تاکید دارند، گفت: هر چقدر مسلمانان به هم نزدیک شوند، آمریکا به همان اندازه عصبانی می شود.

حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم روز سه شنبه در دیدار سرکنسول جدید جمهوری ترکیه در تبریز گفت: تلاش امام خمینی(ره) در نزدیکتر شدن مسلمانان به یکدیگر فراموش شدنی نیست .
وی با بیان اینکه پیشینه تاریخی، فرهنگی، اجتماعی و همسایگی ایران و ترکیه لزوم گسترش و تعمیق روابط دو کشور را دو چندان می کند، اظهارداشت: نقش سرکنسولی در ایجاد وحدت و گسترش روابط بین دو کشور غیر قابل انکار است.
وی با اشاره به کودتای اخیر در ترکیه گفت: ایران اولین کشوری بود که این کودتا را محکوم کرد زیرا که امنیت کشورهای همسایه در اولویت سیاست های خارجه ایران قرار دارد.
سرکنسول جدید ترکیه در تبریز نیز در این دیدار گفت: دو کشور ایران و ترکیه با هم هستند و آنچه که حائز اهمیت است، پررنگ تر کردن وحدت بین دو کشور است.
حسین گون گور ابراز امیدواری کرد در مدت حضورش در تبریز کارهای مهمی را در راستای گسترش و تعمیق روابط دو طرف انجام دهد.
وی با بیان اینکه هم اکنون وظیفه خطیر معرفی تبریز به ترکیه و معرفی ترکیه به تبریز را برعهده دارد، گفت: تمایل زیادی به آشنایی با ظرفیت های تبریز و مسئولان و فعالان اقتصادی این شهر دارم تا روند اجرای طرح های علمی و زیرساختی مشترک را تسهیل کنم.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.