آخرین خبرها
در حاشیه نمایشگاه باکو تل

نشست وزیران ارتباطات ایران، آذربایجان، ترکیه و روسیه برگزار شد

نشست چهارجانبه وزیران ارتباطات و فنآوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران ، جمهوری آذربایجان، ترکیه و روسیه روز سه‌شنبه در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی ‘باکو تل – ۲۰۱۸’ برگزار شد .
به گزارش عصرآزادی به نقل از  ایرنا ، محمد جواد آذری جهرمی ، رامین قلی زاده، محمد جاهد تورهان و کنستانتین ناسکف به ترتیب وزیران ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران ، جمهوری آذربایجان ، ترکیه و روسیه در این نشست راهکارهای توسعه همکاری چهار جانبه در حوزه های ارتباطات و مخابرات را بررسی کردند.
در این نشست همکاری چهار کشور در زمینه توسعه اکو سیستم های استارتاپ ، تبادل اطلاعات و تجربه در راستای طراحی و مدیریت پارک های تکنولوژی، ترویج استارتاپ و واحد های مشترک،همکاری در حوزه خدمات ماهواره ای ، مبادله آموزش و دانش در این راستا، خدمات ماهواره ای با محوریت تجارت ، همکاری در حوزه امنیت سایبری،سازماندهی آموزش های مشترک سایبری بررسی شد .
همکاری در حوزه خدمات پستی ، استفاده از امکانات حمل و نقل و ترانزیت ، مبادله تجربه در زمینه خدمات پستی نوین ، همکاری در زمینه توسعه شبکه‌های فیبرنوری بین‌المللی از جمله موضوعات مورد بحث این دیدار چهار جانبه بود.
نشست آتی وزیران ارتباطات و فناوری اطلاعات چهار کشور ایران ، جمهوری آذربایجان، روسیه و ترکیه نیمه دوم ژانویه -اوایل بهمن ماه – در تهران برگزار می شود.
بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی ارتباطات و نوآوری‌های حوزه ICT و همایش جانبی آن، از تاریخ ۱۳ لغایت ۱۶ آذرماه برپا خواهد بود و ۱۴ شرکت ایرانی نیز در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.
نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.