آخرین خبرها
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد:

نرخ دلار در بودجه سال آینده ۵۲۰۰ تومان / فروش روزانه ۱٫۲ میلیون بشکه نفت در بودجه سال‌ آینده

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: براساس اطلاعاتی که دارم، بودجه را با نرخ دلار ۵ هزار و ۲۰۰ تومان بسته‌اند و میزان فروش نفت را یک میلیون و ۲۰۰ بشکه در روز در نظر گرفتند.

به گزارش عصرآزادی به نقل از فارس ، معصومه آقاپور علیشاهی، در خصوص لایحه بودجه سال ۹۸ اظهار داشت: تا جایی که می‌دانم قرار نیست در بودجه سال آینده دلار ۸ هزار تومان باشد و براساس اطلاعاتی که دارم بودجه را با نرخ دلار ۵ هزار و ۲۰۰ تومان بسته‌اند و میزان فروش نفت را یک میلیون و ۲۰۰ بشکه در روز در نظر گرفته می‌شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس در بودجه سال آینده هر بشکه نفت را ۶۰ دلار برآورد کرده‌اند، بیان داشت: این میزان محقق نمی‌شود و باید این نرخ تغییر پیدا کند، این میزان تامین نمی‌شود و نباید بودجه سال ۹۸ را خوشبینانه تدوین کرد.

برای بودجه باید سناریوی بدبینانه در نظر گرفت/ کسری بودجه باعث تورم  افسار گسیخته می‌شود

نماینده مردم شبستر در مجلس دهم با بیان اینکه باید برای بودجه سناریوی بدبینانه بنویسیم، گفت: بودجه سال ۹۸ را باید کاملا واقعی، شفاف و با توجه به شرایطی در پیش داریم و براساس هزینه‌های  آن هماهنگ کنیم که اگر بودجه محقق نشد به کسری بودجه نخوریم.

وی ادامه داد: فاجعه این است که بودجه‌ها را خوشبینانه می‌نویسیم در حالی که محقق نمی‌شود، در واقع هزینه‌ها اتفاق می‌افتاد اما درآمدها محقق نمی‌شود و هر سال با کسری بودجه مواجه هستیم و تلنبار این کسری‌ها باعث تورم افسارگسیخته در جامعه می‌شود.

فروش اوراق برای شهریور ۹۹ است، نباید دولت بعدی را بدهکار کنیم

آقاپورعلیشاهی، با اشاره به شرایط اوراق مشارکت در بودجه سال ۹۸، بیان داشت: در شرایط فعلی برای سال‌های ۹۸ و ۹۹ دولت نباید هیچ‌گونه اوراقی را نباید منتشر کند، همین اوراقی که الآن داریم برای شهریور ۹۹ است، حداقل برای دولت بعدی نباید اجازه بدهی بدهیم، نهایت آن شهریور ۹۹ باشد، دولت خودش تعهد بدهی‌های خودش را داشته باشد.

این نماینده مجلس در خصوص کاهش وابستگی به درآمد نفتی و درآمد مالیاتی یادآور شد: به نظر من افزایش مالیات در واقع سوراخ کردن کشتی اقتصادی است، در شرایط فشار آوردن به بنگاه‌های اقتصادی و افزایش مالیات در واقع خودزنی اقتصادی در داخل کشور است.

وی با تاکید براینکه دولت باید جلوی فرارهای مالیاتی را بگیرد اما فشار به بخش مالیاتی کشور خودزنی اقتصادی است،گفت: در شرایط فعلی با توجه به مسائلی که رخ داده است و کاهش ارزش پولی را شاهد بوده‌ایم، می‌تواند فرصتی باشد برای افزایش صادرات غیرنفتی تا از بازار ۱۵ کشور همسایه استفاده کنیم.

آقاپورعلیشاهی بیان داشت: ایجاد پل‌هایی برای صادرات غیرنفتی به سایر کشورها نیز می‌تواند باعث افزایش درآمد کشور شود،  ظرفیتی که درباره کشورهای اوراسیا وجود دارد، باعث می‌شود قسمتی از کالاهای‌مان را با برند سایر کشورها به دنیا عرضه کنیم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه باید  بازار داخلی را نیز به  دست آورد، گفت: با افزایش نرخ دلار، برندها به شدت گران می‌شود، این در حالی است که تقاضا از بین نمی‌رود، بنابراین می‌توانیم با افزایش کیفیت کالاهای داخلی را جایگزین برندها کنیم، این امکان‌پذیر نیست جز با حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط اگر به داد بنگاه‌ها کوچک و متوسط نرسیم آنها از پایان آذر به صورت دومینویی ورشکست می‌شوند.

پیمان‌سپاری ارزی تیشه به ریشه تولید است

عضو هیات رئیسه کمیسیون  اقتصادی مجلس با بیان اینکه پیمان‌سپاری ارزی تیشه به ریشه تولید است، بیان داشت: ماده ۱۳ و ۱۶ قانون مقررات واردات و صادرات باید اصلاح شوند، پیمان‌سپاری ارزی در شرایط فعلی، ریشه به تیشه تولیدکننده می‌زند، این دو ماده یا باید، حذف شود و یا اصلاح شود.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.