آخرین خبرها

۱۰۰ میلیارد تومان به متروی تبریز اختصاص یافت

مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه از تخصیص بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان در ۶ ماه گذشته به مترو تبریز خبر داد و گفت: در این مدت همچنین ۲۷ میلیارد تومان از طریق دولت و ۱۳۲ میلیارد تومان از طریق شهرداری به مترو تخصیص یافته است.
به گزارش عصرآزادی به نقل از ایرنا، مصطفی مولوی فرد روز یکشنبه در جلسه علنی شورای شهر تبریز افزود: زمانی که پروژه را تحویل گرفتیم فاز اول و دوم از خط یک قطار شهری تبریز به بهره برداری رسیده بود، این در حالی بود که ایستگاه های ۱ تا ۶ از لحاظ ساختمانی به اتمام رسیده و ایستگاه های ۷، ۸ ،۹، ۱۰ و ۱۱ در حال ساخت بود و از فاز ۳ نیز ایستگاه های ۱۲ ،۱۸ و ۱۴ در حال ساخت قرار داشت.
وی با اشاره به تعطیلی ایستگاه‌های ۱۳، ۱۵ و ۱۶ در زمان تحویل پروژه اظهار داشت: این ایستگاه ها در آن زمان بدون پیمانکار بود و همچنین در برخی از ایستگاه‌ها در بحث مخابراتی و تاسیساتی نواقصات وجود داشت.
مولوی فرد با اشاره به سرعت بخشی به انجام فعالیت های عمرانی در خط یک قطار شهری تبریز گفت: در بحث ریل گذاری شاهد پیشرفت فیزیکی پروژه هستیم به طوری که از اواسط خرداد ماه سالجاری تا به امروز ۱۱٫۵ کیلومتر ریل گذاری انجام شده است.
وی از پیش بینی اتمام ریل گذاری خط یک تا یک ماه آینده خبر داد و افزود: متوسط ریل گذاری در متروی تبریز از ۲۵ متر در روز به متوسط ۸۰ متر در روز ارتقا داده ایم، در صورتی که این موضوع در شیراز تهران مشهد و اصفهان کمتر از ۵۰ متر است.
مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه، با اشاره به آخرین وضعیت فعالیت های عمرانی در ایستگاه های خط یک قطار شهری تبریز گفت: ایستگاه ۷ و ۸ به اتمام رسیده، اما نواقصی در پله برقی و آسانسور داریم، ایستگاه ۹ در بحث ساختمان به اتمام رسیده و یکی از ورودی ها تا پایان آذرماه تکمیل و آماده مسافرگیری است.
وی اظهار داشت: ایستگاه ۱۰ واقع در میدان چهار راه منصور نیز به اتمام رسیده و داخل میدان تحویل شهرداری شده، نواقصی در یکی از ورودی ها داریم که به محض واگذاری محل توسط شهرداری منطقه عملیات آن نیز شروع می شود، پیمانکار ایستگاه ۱۱ مشخص شده است و به محض پرداخت پیش پرداخت تا یک ماه آینده ادامه ایستگاه و ورودی ها شروع می شود.
مولوی فرد گفت: نیمه اول شهریورماه قطار را به ایستگاه ۱۲ رساندیم اما متاسفانه علارغم صورتجلسه ای که با مدیر کل آموزش و پرورش ومعاون عمرانی وقت داشتیم در حق قیمت گذاری در آزاد سازی ورودی این ایستگاه به توافق نرسیدیم و به ماده ۸ متوسل شدیم تا از مسیر قانونی پیگیر موضوع باشیم و برای رفع مشکل ورودی موقت در حال احداث است و امیدواریم اواخر دی ماه شاهد مسافرگیری در این ایستگاه باشیم.
وی افزود : پیمانکار ایستگاه ۱۳، ۱۵ و ‌ ۱۶ انتخاب شده است و با توجه به مبلغ ارائه شده پیشرفت قابل قبولی در این ایستگاه ها داریم و امیدواربم تا پایان سال سقف هر سه ایستگاه به اتمام برسد.
مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه با اشاره به انجام فعالیت های عمرانی در ایستگاه ۱۴ گفت: در ایستگاه ۱۴ به علت عدم تملک قسمتی از ایستگاه انجام کار با ظرفیت کامل مقدور نبود و از همه ایستگاه ها عقب تر بودیم و بدهی سازمان نیز به پیمانکارش نسبت به دیگران بیشترواست و خوشبختانه تملک صورت گرفت و پیش بینی می کنیم بتوانیم تا اواخر اردیبهشت ۹۸ سقف اول را به اتمام برسانیم.
وی از اجرای محوطه سازی در دپوی لاله خبر داد و گفت: در این مجموعه محوطه سازی در حال اجرا است و ریل گذاری در داخل ساختمان های تعمیر گاهی به اتمام رسیده است و از اواخر دی امیدواریم ریل گذاری داخلی را شروع کنیم.
مولوی فرد اضافه کرد: سیستم‌ مخابراتی در فاز ۲ و ۳ در حال اتمام است اما به علت ارز بر بودن سیستم و نوساتات ارزی تا پایان سال پیشرفت داشته باشیم.
وی با اشاره به فعالیت های عمرانی در خط دو قطار شهری تبریز گفت: طی هفته های گذشته دستگاه حفاری خط دو را راه اندازیم‌ کردیم و در حال حاضر در ایستکاه ۱ و ۲و ۳ و ۱۶ سازه نگهبان احداث شده است؛ ایستگاه ۶ در حال تحویل زمین است، ایستگاه ۸ و ۱۵درحال اجرای سازه نگهبان هستیم و ایستگاه ۱۸ روباز بوده و قسمتی عملیاتی شده است.
وی با اشاره به نوسانات ارز در ماه های گذشته گفت: ۶ ماه پیش هر کیلومتر احداث مترو ۲۵۰ میلیارد تومان هزینه داشت اما امروز برای هرکیلومتر به ۴۰۰ میلیارد تومان نیاز داریم.
وی ادامه داد :خط چهار که تراموا است در مرحله انتخاب مشاور است تا بتوانیم با برنامه دقیق تر عمل کنیم و امیدواریم این مراحل تا پایان سال به اتمام برسد.
وی با اشاره به ایستگاه مشترک راه آهن تبریز- میانه با مترو، گفت: رساندن خط دوم به خاوران موضوعی بود که با وزیر وقت و مسئولان ارشد جلسه مشترکی برگزار شد و به علت تملک سهل و آسان در خاوران، هماهنگی گزینه خاوران با توسعه شهر تبریز، توجیه اقتصادی طرح، تقاضای بالای سفر و توجه به پدافند غیر عامل مباحثی بود که ما مصمم به اجرای این کار هستیم.
وی ادامه داد: در بحث خط پنج نیز مراحل مشاوره رساندن مترو به سهند در دست اقدام است.
عملیات اجرایی سازمان قطار شهری تبریز در سال ۱۳۸۲ آغاز شد.
نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.