آخرین خبرها

آذربایجان شرقی بارانی می شود

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی گفت: با نفوذ سامانه بارشی از روز دوشنبه تا چهارشنبه این هفته، بارش متناوب باران و کاهش نسبی دما در استان حاکم می شود.

به گزارش عصرآزادی به نقل از ایرنا محمد اشجعی روز یکشنبه در گفت و گویی افزود: طبق نقشه های پیش یابی هواشناسی، این سامانه موجب وزش باد، بارش باران گاهی به صورت رگبار، غرش آذرخش و در ارتفاعات نواحی سردسیر به صورت برف می شود.
وی با بیان اینکه فعالیت اصلی این سامانه در استان های غرب و جنوب غرب کشور است، اظهار داشت: فعالیت این سامانه در آذربایجان شرقی نیز بیشتر شهرهای جنوبی استان را تحت تاثیر قرار می دهد.
اشجعی ادامه داد: با توجه به شدت بارش ها احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی دور از انتظار نیست.
وی گفت: هم اکنون بناب با ۸ درجه بالای صفر و سراب با ۴ درجه سانتی گراد زیر صفر به ترتیب خنک ترین و سردترین شهرهای استان بوده و دمای کنونی تبریز ۷ درجه بالای صفر است.
آب و هوای استان آذربایجان شرقی به طور کلی سرد و خشک است ولی به علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم های متفاوتی برخوردار است.
این استان همواره تحت تاثیر باد های سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متاثر از کوهستان های سبلان در شرق، سهند در غرب و جنوب غربی، رشته کوه های قره داغ در شمال، رشته کوه های تخت سلیمان و اربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال شرق استان قرار دارد.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.