آخرین خبرها
رهبر معظم انقلاب:

آمریکا چهل سال مغلوب جمهوری اسلامی شده است

رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند: ۴۰ سال است که چالش بین آمریکا و ایران ادامه دارد؛ در این چالش ۴۰ساله، طرف مغلوب آمریکا و طرف پیروز جمهوری اسلامی است.
به گزارش عصرآزادی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح شنبه در آستانه ۱۳ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش‌آموز، در دیدار هزاران نفر از دانش‌آموزان و دانشجویان، که در حسینیه‌ امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار داشتند: ۴۰ سال است که چالش بین آمریکا و ایران ادامه دارد و انواع تحرکات از سوی دشمن اتفاق افتاده است؛ از جنگ نظامی و اقتصادی تا جنگ رسانه ای را آمریکا به راه انداخت.
ایشان افزودند: هدف آمریکا در تمام این کارها این بود که سیطره‌ای را که در دوره‌ طاغوت داشت، دوباره به دست بیاورد که نتوانست.
حضرت آیت الله خامنه ای یادآور شدند: یک حقیقت مهمی در این بین وجود دارد و آن این که در این چالش ۴۰ساله، طرف مغلوب آمریکا و طرف پیروز جمهوری اسلامی است. دلیل مغلوب بودن آمریکا هم این است که حمله را او شروع کرده اما به مقاصد خود نرسیده است.
ایشان خاطرنشان کردند: امروز وضع آمریکا را در یک نگاه وسیع که می‌بینیم این است که قدرت آمریکا رو به افول و رو به زوال است. آمریکای امروز از آمریکای چهل سال قبل به‌مراتب ضعیف‌تر است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: بسیاری از سیاسیون معتبر آمریکا معتقدند که قدرت نرم آمریکا فرسوده شده است.
آیت الله خامنه ای افزودند: در زمان اوباما هم همین‌طور بود، اما در زمان این آقا که واضح است؛ با هر تصمیمش در دنیا مخالفت می‌شود، نه‌فقط مردم حتی دولت‌ها هم مخالفت می‌کنند.
ایشان گفتند: حتی لیبرال دموکراسی هم دارد بی‌آبرو می‌شود. این رئیس‌جمهور جدید آمریکا هم آمده و چوب حراج به همه‌ی این‌ها زده و تتمه‌ی آبروی آمریکا و لیبرال دموکراسی را برده است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی افزودند: قدرت سخت آمریکا یعنی قدرت اقتصاد و نظامیگری‌شان هم رو به افول است. نیروی نظامی آمریکا به‌شدت سردرگم است و برای همین، برای پیشبرد اهداف نظامی‌شان از سازمان‌هایی مثل بلک‌واتر استفاده می‌کنند. اقتصادشان هم همین‌جور است؛ ۱۵ تریلیون دلار بدهی و ۸۰۰ میلیارد دلار کسری بودجه دارد.
مقام معظم رهبری تاکید کردند: یکی از مظاهر شکست آمریکا این است که نتوانسته بر روحیه‌ی استقلال‌طلبی جوانان ما اثر بگذارد. جوانان ما در سراسر کشور احساسات استقلال‌طلبانه دارند؛ بعضی حتی خیلی پایبندی دینی ندارند، اما نسبت به تسلط بیگانه حساس هستند.
امروز جوانان ما از جوانان نسل اول انقلاب اگر جلوتر نباشند عقب‌تر هم نیستند.
آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: این احساسات [استقلال‌طلبانه] به‌تدریج در جوانان کشورهای دیگر به‌خصوص کشورهای همسایه‌ی ما نیز رسوخ کرده است. البته آمریکا بعضی از این چیزها را از چشم ما می‌بیند و ما را هم تهدید می‌کند که ‘اگر جوانان فلان کشور همسایه به نیروهای ما حمله کنند، ما شما را مقصر می‌دانیم.’ خب شما غلط می‌کنید که ما را مقصر می‌دانید! مردم عراق و سوریه و لبنان و افغانستان و پاکستان از شما متنفرند؛ این به ما چه ربطی دارد؟ چرا آمریکایی‌ها نفرت ملت‌ها از خودشان را درک نمی‌کنند؟ بد کردید، سیطره‌جویی کردید و مردم حق دارند از شما متنفر باشند.
این خبر در حال تکمیل است.
نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.