آخرین خبرها
امام جمعه تبریز:

تحریم های ۱۳ آبان تلاش برای راه اندازی جنگ روانی در کشور است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: تحریم های آمریکا در ۱۳ آبان علیه جمهوری اسلامی تلاش این کشور برای راه اندازی جنگ روانی در کشور ماست.

به گزارش عصرآزادی به نقل از ایرنا، حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم در خطبه های این هفته نماز جمعه تبریز افزود: با توجه به اینکه تلاش آمریکا برای به صفر رساندن فروش نفت جمهوری اسلامی ایران به نتیجه نرسید این کشور می خواهد با راه اندازی جنگ روانی به اهداف خود برسد.
وی با بیان اینکه عملیات روانی آمریکا برای ایجاد هراس در جامعه ایرانی است، اظهار داشت: شب گذشته آمریکا عدم مخالفت خود را با صادرات نفت ایران به ۷ کشور اعلام کرد که این امر نشانه عقب نشینی از موضع قبلی است.
خطیب جمعه تبریز یادآوری کرد: دولت آمریکا بخش مهمی از تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران را قبل از ۱۳ آبان به اجرا گذاشته و تحریم های جدید تاثیر زیادی بر مردم ایران نخواهد گذاشت.
حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به راهکارهای مقابله با جنگ روانی دشمن در زمان کنونی ادامه داد: در این مقطع باید مرعوب دشمن نشده و اقدام های اصولی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی را از دولت مطالبه داشته باشیم.
امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه در ۱۳ آبان سال ۴۳ رژیم وابسته به پهلوی امام راحل (ره) را پس از افشاگری بی نظیر خود به ترکیه تبعید کرد، گفت: این واقعه نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی شد زیرا که امام (ره) در مدت ۱۴ سال تبعید علاوه بر هدایت جریان انقلاب در ایران، مبانی حکومت اسلامی و نظام ولایت فقیه را برای اولین بار در تاریخ فقه شیعه پایه گذاری کرد.
حجت الاسلام آل هاشم افزود: در ۱۳ آبان سال ۵۷ رژیم ستمشاهی دانش آموزان و دانشجویان انقلابی و معترض را در جلوی دانشگاه تهران به گلوله بست و چند نفر از آنان را به شهادت رساند.
وی یادآوری کرد: ۱۳ آبان سال ۵۸ نیز نماد شکستن هیمنه کاغذی و پوشالی استکبار جهانی به دست دانشجویان پیرو خط امام بود و آنان در اقدامی خودجوش لانه جاسوسی و مرکز فرماندهی فتنه آفرینی آمریکا را تسخیر کردند.
حجت الاسلام آل هاشم با بیان اینکه راهپیمایی ۱۳ آبان امسال اهمیت دوچندانی دارد، اظهار داشت: در این روز خروش دانش آموزان، دانشجویان و مردم علیه آمریکا تکرار خواهد شد و صدای فریاد مرگ بر آمریکا در سراسر استان به گوش خواهد رسید.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: در آستانه اجرایی شدن تعهدات نیم بند اتحادیه اروپا برای حفظ برجام محافل صهیونیستی و غربی با تمسک به یک بهانه قدیمی و نخ نما با پشتیبانی سنگین تبلیغاتی و رسانه ای جمهوری اسلامی ایران را به سوء قصد به یکی از مخالفان نظام متهم کردند.
حجت الاسلام آل هاشم افزود: این رویداد توطئه ای از پیش تعیین شده بود تا اقدام های طرف های ایرانی و اروپایی برای بی اثر ساختن تحریم های آمریکا را تحت الشعاع قرار دهد.
وی یادآوری کرد: این نوع توطئه نشان می دهد که هشدارهای رهبر معظم انقلاب اسلامی برای اعتماد نکردن به طرف های خارجی و هوشیاری در مقابل طراحی های آن ها چقدر درست و دقیق است.
حجت الاسلام آل هاشم با بیان اینکه آنان تلاش می کنند همان ساز و کارهای نیم بند اروپایی ها را برای دور زدن تحریم های آمریکا بی اثر کنند، افزود: مسئولان باید با هوشیاری بیشتر شرایط را مدیریت کنند.
وی گفت: این توطئه نیز مانند توطئه های قبلی خنثی شده و روسیاهی برای دشمنان انقلاب اسلامی باقی خواهد ماند.
امام جمعه تبریز با اشاره به حماسه اربعین حسینی و برگزاری باشکوه آن در سال جاری گفت: این حماسه پیام های مختلف مذهبی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بسیاری برای تمامی دولت ها، ملت ها و دنیای شیعیان داشت.
حجت الاسلام آل هاشم وحدت امت اسلامی به ویژه جهان تشیع را از دستاوردهای این حماسه اعلام کرد و اظهار داشت: برگزاری باشکوه، امن و مقتدرانه حماسه اربعین و تجمع میلیونی مردم عاشق امام حسین (ع) بدون هماهنگی نهادهای دولتی امکان پذیر نبود و ارگان های مختلف نظامی، بهداشتی و خدماتی و سربازان گمنام امام زمان (عج) در برگزاری این مراسم تلاش بی شائبه ای کردند.
وی یادآوری کرد: نقش ملت ایران و عراق در اکرام و تکریم زائران فوق العاده بود و موجب خلق جلوه های ایثار، مهمان نوازی و انسان دوستی در این حماسه شد.
امام جمعه تبریز با بیان اینکه رسانه های وابسته به آمریکا و غرب اشاره ای به این حماسه عظیم مردمی نکردند، گفت: به این رسانه ها اجازه داده نشد تا صحنه های جذاب و دیدنی این حماسه را انعکاس دهند.
حجت الاسلام آل هاشم با محکوم کردن اقدام نژادپرستانه ارتش نیجریه در حمله و قتل عام بیش از ۵۰ نفر از عزاداران حسینی ادامه داد: این کار نشان از کینه آنان و وحدت استکبار جهانی و ایادی آن ها علیه شیعیان و پیام روشنگرانه عاشورا است.
وی در نماز جمعه این هفته تبریز به اهمیت روزهای فرهنگ عمومی و وقف اشاره کرد و آمادگی نهادها و ارگان های دولتی در مقابل توطئه های پیچیده دشمنان و عمل به پدافند غیرعامل را خواستار شد.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.