آخرین خبرها
استاندار ایلام:

ورود ۳۲۰ هزار زائر از مرز مهران به کشور طی ۲۴ ساعت گذشته

استاندار ایلام با بیان این‌که در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۳۲۰ هزار زائر وارد شهر مهران شدند، گفت: این رکورد ورود زائر به کشور بی‌سابقه بوده است طوری که دیروز ۲۳۰ هزار نفر وارد کشور و از ساعت ۲۴ دیشب تاکنون نیز ۹۰ هزار وارد شهر مهران شدند.

به گزارش عصرآزادی به نقل از ایسنا، « قاسم سلیمانی‌دشتکی» اظهار کرد:  با توجه به افزایش حجم زوار به داخل کشور، ۱۲۰۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل برای جابجای زائران اضافه شده و تعداد ۱۵۰ دستگاه اتوبوس نیز که در شهرستان بدره عراق مشغول خدمات‌رسانی به زوار بودند به پایانه حمل و نقل شهر مهران اضافه کردیم .

وی افزود: با توجه به این‌که طی ۴۸ ساعت گذشته گره ترافیکی داشتیم که  در جلسه صبح امروز ستاد اربعین تصمیماتی اتخاذ و تقسیم کار برای سازمان‌ها و نهادهای مسئول صورت گرفت بدین صورت که جهت جلوگیری از ترافیک درون شهری و روان‌سازی ترافیک تصمیم گرفته شد که خودروها و اتوبوس‌هایی که قصد خروج از شهر مهران را دارند از کمربندی غربی شهر مهران خارج شوند .

استاندار ایلام با بیان این‌که طی سه روز گذشته برای زوار سختی‌هایی وجود داشت و همه پای کار بودند، گفت: در این خصوص از نیروی انتظامی کشور و علی‌الخصوص نیروی انتظامی استان تقدیر و تشکر داریم و از زحمات یگان ویژه نیز قدردانی می‌کنیم .

وی هم‌چنین از همه نیروهای پشتیبان مانند سپاه ، بسیج، حمل و نقل، هلال احمر، پایانه‌ها به خصوص مردم و زوار عزیز تقدیر و تشکر کرد .

سردار«نورعلی یاری» نیز  ضمن تقدیر و تشکر از همکاری زوار با ماموران نیروی انتظامی گفت: امروز تدابیری اتخاذ شده که در جهت کاهش بار ترافیکی تردد خودروهای سنگین و خودروهایی که قصد جابجایی مسافرین به خارج از استان را دارند از کمربند غربی تردد کنند .

وی از رانندگان عزیز و زوار خواست در مسیر تردد خود با عوامل راهنمایی و رانندگی و پلیس راه همکاری لازم را داشته باشند .

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.