آخرین خبرها
هشدار رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی:

مراقب کلاهبرداری های اقتصادی در فضای مجازی باشید

رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی نسبت به افزایش کلاهبرداری های اقتصادی در فضای مجازی به مردم هشدار داد.

به گزارش عصرآزادی، محسن محمودی با تاکید بر لزوم رعایت حریم خصوصی در فضای مجازی عنوان کرد: این حریم در اصول قانون اساسی نیز بیان شده که باید همگان آن را به ویژه در بعد رفتاری و در فضای مجازی رعایت کنند.

وی با اشاره به افزایش ذائقه مصرف اینترنت در بین خانواده ها تصریح کرد: بیشتر پرونده هایی که در فتا تشکیل می شود، به دلیل اتفاق هایی است که در جشن ها و دورهمی های خانوادگی رخ می دهد که تصاویری از این مجالس در فضای مجازی به اشتراک گذاشته می شود.

محمودی همچنین با انتقاد از انتشار برخی تصاویر نامناسب کودکان در فضای مجازی ابراز داشت: برخی خانواده ها عکس های کودکان خود را به صورت نامناسب و حتی بدون لباس، در فضای مجازی به اشتراک می گذارند که همان فرزند می تواند در بزرگسالی به دلیل این رفتار والدین، از آن ها شکایت کند.

رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی عنوان کرد: اظهارنظرها درباره افراد، توهین و افترا در فضای مجازی در استان آذربایجان شرقی آمار بالایی دارد که باید با همکاری مردم و امربه معروف و نهی از منکر، میزان آن را کاهش دهیم.

وی در پایان نسبت به کلاهبرداری های اقتصادی در فضای مجازی هشدار داد و گفت: این نوع کلاهبرداری ها در استان آذربایجان شرقی افزایش پیدا کرده که مردم به چنین تماس هایی که با بهانه برنده شدن، افراد را به پای عابربانک ها می کشند، پاسخ ندهند.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.