آخرین خبرها
عضو هیئت مدیره بانک ملی:

آغاز تحویل ارز اربعین/۵ هزار نفر موفق به دریافت دینار شدند

خاتونی گفت: تحویل ارز زائران اربعین حسینی از صبح امروز آغاز شده و تاکنون تعداد ۵ هزار و ۱۰۰ نفر موفق به دریافت دینار شده اند.

به گزارش عصرآزادی به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، مسعود خاتونی، عضو هیئت مدیره بانک ملی اظهار کرد:تحویل ارز مورد نیاز زائران اربعین حسینی از صبح امروز آغاز شده است و تاکنون تعداد ۵ هزار و ۱۰۰ نفر موفق به دریافت دینار در کشور عراق و مرز‌های این کشور شده اند.

وی اظهار کرد: تاکنون تعداد ۷۷ هزار و ۸۰۰ نفر با کمترین خطا و اطلاعات کامل  موفق به ثبت نام در سامانه بانک ملی شده اند در واقع سامانه شاهد موفقیت ۹۹ درصدی  تراکنش‌هاست. طبق گزارش ها در هر ساعت حدود ۶ هزار نفر در سایت بانک ملی ثبت نام می کنند.

عضو هیئت مدیره بانک ملی بیان کرد: افراد پس از ورود به سایت ثبت نام جهت دریافت ارز اربعین، می‌توانند ساعت حضور و باجه مورد نظر را انتخاب کرده و در زمان تعیین شده به این باجه‌ها مراجعه و دینار مورد نیاز خود را دریافت کنند.

وی افزود: ۵۱ نقطه با ۲۵۱ باجه در نقاط مرزی و کشور عراق تعبیه شده است، یعنی ما در  هر نقطه تعیین شده دارای چند باجه برای تحویل ارز مورد نظر هستیم.

عضو هیئت مدیره بانک ملی اظهار کرد:  ۳ نقطه در مرز مهران با ۲۰ باجه ، شلمچه، چذابه، نجف، فرودگاه نجف، بغداد، فرودگاه بغداد، کربلا، کاظمین و همچنین تعدادی باجه در مسیر پیاده روی از نقاط تعبیه شده برای تحویل ارز به زائران کربلای معلی هستند.

خاتونی تشریح کرد: طبق گزارش‌های رسیده از باجه ها، تاکنون هجمه و صف‌های طولانی از جانب زائران گزارش نشده است، اما به علت بارش شدید باران و طوفان شب گذشته تعدادی از باجه های  آسیب پذیر با اختلال مواجه شده بودند که در اسرع وقت نسبت به ترمیم آن‌ها اقدام کرده و هم اکنون در حال خدمت رسانی به متقاضیان  هستند.

وی ادامه داد: شب گذشته به علت بارندگی شدید اکثر سیستم‌های خدماتی کشور اعم از پلیس گذرنامه نیز دچار مشکل شد اما امروز با همت مسئولان ذیربط تقریبا بر طرف شده است.

علت تحویل دینار در  کشور عراق چیست؟

وی در پاسخ به علت  تحویل ارز‌ به زائران در خارج از کشور گفت: زمانی شروع به ثبت نام افراد برای فروش ارز (دینار) کردیم که تعداد ۱۰۰ هزار زائر اربعین حسینی از کشور خارج شده بودند و این امر موجب شد تا باجه‌های خود را در کشور مقصد راه اندازی کنیم تا افراد بتوانند پس از ثبت نام و پرداخت ریالی در کشور عراق ارز مورد نیاز خود را تهیه کنند.

خاتونی در پایان تاکید کرد: تمام تلاش خود را برای پرداخت به موقع و آسان ارز به مسافران انجام می‌دهیم.از زائران درخواست داریم در صورت بروز هرگونه اختلال در خدمت رسانی، موارد را از طریق راه‌های ارتباطی گزارش دهند تا بتوانیم موانع را بر طرف کنیم.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.