آخرین خبرها

همایش ملی توسعه صادرات غیرنفتی هفته آخر آبان برگزار می شود

رئیس اتاق بازرگانی تبریز گفت: بیست و چهارمین همایش ملی توسعه صادرات غیرنفتی کشور هفته آخر آبان ماه امسال در تبریز برگزار می شود.

به گزارش عصرآزادی به نقل از ایرنا، صمد حسن زاده روز یکشنبه در گفت و گویی با تبریک فرا رسیدن روز ملی صادرات ( ۲۹ مهر ) اظهار داشت: این همایش با حضور مسوولان عالی رتبه کشور و مدیران بنگاه های اقتصادی جهت بررسی مشکلات و تبیین چشم انداز صادرات غیرنفتی کشور برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه اتاق بازرگانی تبریز در طول سال نشست های آموزشی برای آشنایی تجار و مدیران اقتصادی با قوانین صادرات و واردات برگزار می کند، خاطرنشان کرد: آذربایجان شرقی قطب تولید شیرینی و شکلات، چرم و کفش است و این کالاها سهم مهمی در صادرات استان دارند.
حسن زاده با بیان اینکه اهلیت افراد در مورد صدور کارت بازرگانی مورد توجه است، گفت: تجار با حضور در بازارهای جهانی در خط مقدم جنگ اقتصادی قرار دارند.
وی با اشاره به پیشینه تجاری تبریز و قرار گرفتن در مسیر جاده ابریشم، خاطرنشان کرد: برگزاری بیست و سه دوره همایش ملی توسعه صادرات غیرنفتی کشور در تبریز نشانه ظرفیت های موجود و جایگاه این استان در تجارت خارجی کشور است .
سال گذشته ۲٫۴ میلیارد دلار کالا از استان آذربایجان شرقی صادر شد و برای سال جاری صادرات ۳ میلیارد دلاری هدف گذاری شده است.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.