آخرین خبرها
صنعت نفت 2- تراکتور 1؛

فرصت‌سوزی سرخ‌های تبریز در گرفتن جایگاه پرسپولیس

برزیلی‌های فوتبال ایران مثل دیدار جام حذفی، در لیگ برتر هم موفق به پیروزی برابر تراکتورسازی شدند.

به گزارش عصرآزادی به نقل از “ورزش سه”، صنعت نفت آبادان که از شروع لیگ هجدهم هیچ بردی نداشته و با ۶ تساوی و دو باخت در رده چهاردهم جدول لیگ برتر قرار گرفته بود، امشب نوار ناکامی‌های خود را پاره کرد و با وجود اینکه به دلیل محرومیت تماشاگران‌اش در نهمین بازی فصل حامی نداشت، با گل‌هایی که طالب ریکانی(۱۷) و رضا جبیره(۷۶) در مقابل تک گل آنتونی استوکس(۷۴) زدند، موفق به نخستین پیروزی فصل برابر تراکتورسازی شد.

شاگردان سرجیو که در جام حذفی تراکتورسازی را در ضربات پنالتی از پیش رو برداشته بودند، امشب هم دست به کار بزرگی برابر ستاره‌های سرخ پوشان تبریزی زدند و توانستند به برد ۲ بر یک خانگی برسند تا ۹ امتیازی شده و به رده دهم جدول صعود کنند.

در آن سوی میدان تراکتورسازی که می‌توانست با کسب برتری مقابل صنعت نفت ۱۶ امتیازی شده و با تفاضل گل بهتر نسبت به پرسپولیس و یک بازی بیشتر نسبت به این تیم، به رده سوم جدول صعود کند، این فرصت خوب را هدر داد تا برای دومین بار در این فصل با شکست از آبادان برود.

گزارش کامل دیدار تیم‌های صنعت نفت و تراکتورسازی را در همین صفحه از “ورزش سه” دنبال کنید:

هفته نهم لیگ برتر؛ شنبه: ۹۷/۰۷/۲۸ ؛ ساعت ۱۸:۰۰
استادیوم: تختی آبادان/ بدون تماشاگر
داور: حسین زرگر؛ کمک‌ها: محمدرضا منصوری، هادی طوسی و جواد رحیم‌زاده/ ناظر: محمدجواد تقی‌پور.

صنعت نفت آبادان

شهاب گردان
عقیل کعبی
وفا هخامنش
حسین ساکی
سیروان قربانی
اکبر ایمانی
مصطفی احمدی
کرار جاسم(۷۲- میلاد جهانی)
طالب ریکانی(۷۸- محمدرضا غبیشاوی)
جعفر سلمانی(۸۸ – محمد قریشی)
رضا جبیره

سرمربی: پائولو سرجیو

تراکتورسازی تبریز

محسن فروزان
محمد طیبی
علی عبدالله‌زاده
دانیال اسماعیلی‌فر
احسان حاج‌صفی
مهدی مهدی‌پور
علیرضا نقی‌زاده(۸۷- محمدرضا مهدی‌زاده)
اشکان دژاگه
یوکیا سوگیتا
احسان پهلوان(۸۷- محمدرضا آزادی)
لی اروین(۴۶ – آنتونی استوکس)

سرمربی(موقت): محمد تقوی

اخطار

عقیل کعبی(۳۱) مصطفی احمدی(۸۶) شهاب گردان(۶+۹۰) از صنعت نفت

علی عبدالله‌زاده(۳۳) محمد طیبی(۸۲) از تراکتورسازی

شرح گل

صنعت نفت ۱ – تراکتورسازی ۰ (دقیقه ۱۷: طالب ریکانی): ارسال ساکی از جناح راست زمین را محمد طیبی قبل از رسیدن به جبیره برگشت داد که در ادامه طالب ریکانی پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و با شوت تماشایی پای چپ دروازه فروزان را باز کرد.

صنعت نفت ۱ – تراکتورسازی ۱ (دقیقه ۷۴: آنتونی استوکس): حرکت تکنیکی و پاس در عمق تماشایی دژاگه با بیرون پا را آنتونی استوکس، مهاجم تعویضی و بهترین گلزن تراکتور را با شوت زمینی وارد دروازه صنعت نفت کرد تا گل تساوی را به نام خود ثبت کند.

صنعت نفت ۲ – تراکتورسازی ۱ (دقیقه ۷۶: رضا جبیره): ریکانی با عوض کردن پا دو مدافع تراکتورسازی را جای گذاشت و با پای راست شوت‌زنی کرد که فروزان دفع توپ انجام داد ولی در ادامه میلاد جهانی از راه رسید و با ضربه سر به مقابل دروازه پاس داد تا رضا جبیره به راحتی گل دوم صنعت نفت را به ثمر رساند.

بهترین بازیکن

طالب ریکانی، کاپیتان صنعت نفت در دقیقه ۱۳ با شوت راه دور دروازه تراکتورسازی را تهدید کرد ولی چهار دقیقه بعد از آن با ضربه‌ای تماشایی موفق به گلزنی شد و تیمش را پیش انداخت؛ او در اوایل نیمه دوم اجازه گلزنی به آنتونی استوکس نداد و یک بار هم با حرکات خود ایجاد موقعیت جدی کرد، اما این بازیکن که با گردش توپ در میانه زمین و نفوذهای‌اش عملکرد خوبی در این دیدار ارائه داده بود، نمایش درخشان خود را با پایه‌گذاری گل دوم آبادانی‌ها تکمیل کرد تا بیشترین تاثیر در جریان برتری تیمش برابر تراکتور داشته باشد.

اتفاق ویژه

صنعت نفت که در هشت مسابقه اخیر این فصل حتی یک پیروزی نداشت و دو باخت و ۶ تساوی در کارنامه‌اش ثبت شده بود، امشب به این روند پایان داد و همانند دیدار مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی که تراکتورسازی را در آبادان شکست داده بود، موفق شد در غیاب تماشاگران‌اش به برد ۲ بر یک دست یافته و شرایط بحرانی خود را بهتر کند و امیدوارتر به ادامه فصل شود.
از سوی دیگر تراکتوری‌ها نیز که می‌توانستند با برتری در مسابقه امشب موقتا به رده سوم جدول صعود کرده و جای پرسپولیس را بگیرند، نتوانستند کاری از پیش ببرند و دومین باخت سال خود را برابر صنعت نفت تجربه کردند.

لحظات حساس

دقیقه ۱۰: ناهماهنگی در عقب زمین تراکتورسازی نزدیک بود موقعیت گلزنی برای جبیره خلق کند که در نهایت توپ در اختیار فروزان قرار گرفت.
دقیقه ۱۳: شوت ریکانی از فاصله ۲۵ متری به شکل خطرناکی از کنار دروازه تراکتورسازی به بیرون رفت.
دقیقه ۲۲: شوت محکم و دقیق حاج‌صفی از روی ضربه آزاد سمت راست محوطه جریمه را شهاب گردان با واکنش زیبایی برگشت داد و در ادامه نیز شوت پهلوان را دوباره دروازه‌بان صنعت نفت دفع کرد که در ریباند این بار عبدالله‌زاده صاحب توپ شد و ارسال کوتاهی انجام داد که باز هم گردان توپ را در اختیار گرفت.
دقیقه ۳۲: ضربه ایستگاهی حاج‌صفی دوباره با بدشانسی تبدیل به گل نشد و شوت تماشایی او از پشت محوطه جریمه به تیرک افقی دروازه برخورد کرد و دفع شد.
دقیقه ۳۸: ضربه سر جبیره روی توپ ارسالی از سمت راست زمین از کنار دروازه تراکتور به بیرون رفت.
دقیقه ۴۲: سانتر دژاگه از روی کرنر سمت راست زمین با ضربه اسماعیلی‌فر مقابل تیرک اول از روی دروازه صنعت نفت راهی اوت شد.
دقیقه ۴۳: کرار کرنر را کوتاه کار کرد و به سیروان قربانی پاس داد که ارسال او را جبیره با ضربه سر زد و در ادامه توپ در بهترین موقعیت گلزنی به ایمانی رسید، اما ضربه پای چپ او از کنار دروازه تراکتور به بیرون رفت.
دقیقه ۴۵: حاج‌صفی از سمت چپ زمین نفوذ کرد و به سوگیا پاس کات‌بک داد، اما شوت محکم او برای دومین بار در این مسابقه به تیرک افقی دروازه صنعت نفت برخورد کرد و دفع شد.

دقیقه ۴۶: شوت پای راست حاج‌صفی با وجود اینکه در شرایط نامتعادلی از داخل محوطه جریمه زده شد، اما با کمترین فاصله از کنار دروازه صنعت نفت عبور کرد و به بیرون رفت.
دقیقه ۵۱: ارسال خطرناک دژاگه از روی ضربه آزاد را گردان دفع کرد.
دقیقه ۵۱: استوکس بهترین فرصت را داشت تا روی ارسال پهلوان گلزنی کند ولی ریکانی مقابل شوت او ایستادگی کرد تا در نهایت توپ در اختیار گردان قرار گرفته و خطر از روی دروازه صنعت نفت دور شود.
دقیقه ۵۴: پاس دژاگه و سانتر تند و تیز استوکس از جناح چپ زمین را پهلوان نتوانست از مقابل دروازه صنعت نفت بزند تا توپ به اوت برود.
دقیقه ۵۶: ضربه محکم استوکس در داخل محوطه به کعبی برخورد کرد و راهی به دروازه صنعت نفت نداشت.
دقیقه ۵۹: شوت نقی‌زاده روی پاس دژاگه توسط مدافعان صنعت نفت دور شد.
دقیقه ۵۹: ریکانی بعد از حمل توپ و دریبل‌های پیاپی به ایمانی که پشت محوطه جریمه بود، پاس داد ولی شوت زمینی او در دستان فروزان جای گرفت.
دقیقه ۶۳: حاج‌صفی قصد داشت از جلو آمدن گردان استفاده کند و با شوت از میانه زمین گل تساوی تراکتور را بزند ولی ضربه او بی‌حاصل راهی اوت شد.
دقیقه ۶۹: قربانی ضربه آزاد صنعت نفت را کوتاه کار کرد و به جبیره پاس داد که او بعد از حرکت تکنیکی شوت‌زنی کرد و ضربه او با برخورد به طیبی راهی کرنر شد.
دقیقه ۸۱: ضربه سر استوکس روی ارسال کوتاه دژاگه با اختلاف کمی از کنار دروازه صنعت نفت راهی اوت شد.
دقیقه ۸۸: سوگیتا بهترین موقعیت گلزنی روی خروج ناموفق و دفع اشتباه گردان روی ارسال مهدی‌پور داشت ولی شوت این هافبک ژاپنی از روی دروازه راهی اوت شد.
دقیقه ۸۹: شوت پُر قدرت و زمینی استوکس با اختلاف کمی از کنار دروازه صنعت نفت به بیرون رفت.
دقیقه ۵+۹۰: طیبی با توپ‌گیری از ساکی، ارسال خوبی از سمت چپ زمین داشت ولی ضربه سر استوکس را مدافعان صنعت نفت برگشت دادند.

در حاشیه

* مسعود شجاعی به دلیل اخراج در دیدار جام حذفی برابر صنعت نفت و کنار رفتن تراکتور از این مسابقات، در دیدار امشب حضور ندارد و محروم است.
* هواداران صنعت نفت آبادان به علت محرومیت انضباطی در این دیدار غائب هستند.

* در غیاب شجاعی، اشکان دژاگه بازوبند کاپیتانی تراکتورسازی را بر بازو بسته است.

* پس از به ثمر رسیدن گل اول صنعت نفت، خبرنگاران آبادانی خوشحالی زیادی انجام دادند که این اتفاق با واکنش و تذکر جدی جلال مرادی، مسؤول برگزاری مسابقه به آنها همراه شد.
* تعدادی از تماشاگران صنعت نفت از ساختمان‌های مجاور ورزشگاه تختی در حال تماشای مسابقه هستند.
* پرچم بزرگ صنعت نفت روی صندلی‌های روبه‌روی جایگاه پهن شده است.

* در دقیقه ۴۶ بعد از حرکتی که حاج‌صفی از میانه زمین تا محوطه جریمه صنعت نفت انجام داد و با دریبل سه بازیکن آبادانی‌ها شوت‌زنی کرد، گردان بر سر مدافعان تیمش فریاد کشید که موجب درگیری لفظی بین او و ایمانی شد.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.