آخرین خبرها

۹۰ درصد اعتبارات احیای دریاچه ارومیه در حوزه فنی و عمرانی هزینه می‌شود

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه رویکرد ستاد احیا، رویکرد عمرانی بود که باید این روند اصلاح شود گفت: ۹۰ درصد اعتبارات احیای دریاچه ارومیه در حوزه فنی و عمرانی هزینه می‌شود ولی باید حوزه فرهنگی و اجتماعی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش عصرآزادی به نقل از تسنیم، مجید خدابخش عصر امروز در جلسه شورای فرهنگی و اجتماعی احیای دریاچه ارومیه با تاکید بر اینکه  باید دلایل اصلی روند خشک شدن را بررسی کرده و  بر اساس وزن و ضریب هر موضوع مورد توجه قرار گیرد اظهار داشت: در سه سال اخیر کارهای خوبی در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی دریاچه ارومیه انجام شده که این مقدار کافی نیست.

وی با اشاره به اینکه رویکرد ستاد احیا، رویکرد عمرانی بود که باید این روند اصلاح شود افزود: ۹۰ درصد اعتبارات احیای دریاچه ارومیه در حوزه فنی و عمرانی هزینه می‌شود ولی باید حوزه فرهنگی و اجتماعی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

استاندار آذربایجان شرقی کارهای جزیره‌ای برای احیای دریاچه ارومیه را بی‌نتیجه خواند و گفت: همه ۲۷ راهکار موجود برای احیا باید با هم پیش بروند و توجه به یک راهکار و بی توجهی به بقیه، نتیجه مناسبی را دربرنخواهد داشت.

خدابخش در ادامه، با تاکید بر اینکه به سازمان‌های مردم نهاد در حوزه کاری دریاچه ارومیه باید اعتماد کرد ابراز داشت: مراسمات عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) یکی از موفق‌ترین نمونه‌ کارهای مردمی است که تصور کنید اگر این کار را به دولت یا وزارتخانه‌ای می‌دادند، در این بروکراسی اداری، چقدر هزینه‌های سرسام آور تراشیده می‌شد و نتیجه‌ای نداشت.

وی، تقویت سمن‌های مردمی در موضوع احیای دریاچه ارومیه را مهم ارزیابی کرد و گفت: با تقویت این سازمان‌های مردم نهاد می‌توانیم در حوزه فرهنگی و اجتماعی نیز در کنار حوزه عمرانی توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

در این نشست، اعضای سازمان‌های مردم نهاد مرتبط با احیای دریاچه ارومیه به بیان نظرات خود در زمینه موضوعات فرهنگی و اجتماعی احیای دریاچه ارومیه پرداختند.

اعضای سمن‌ها کاهش دیدگاه دولتی در حوزه فرهنگی و اجتماعی دریاچه ارومیه، اعتماد به مردم و فرهنگسازی اصلاح الگوی کشت را از مهمترین مسایل مرتبط با احیای دریاچه دانسته و خواستار اصلاح نگاه عمده ستاد احیا از حوزه عمرانی به اجتماعی شدند.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.