آخرین خبرها

مبادلات تجاری ایران و اندونزی ۲٫۵ برابر شد

سفیر اندونزی در کشورمان با تاکید بر موقعیت مهم ایران در ترانزیت بین المللی منطقه، گفت: مبادلات تجاری ایران و اندونزی نسبت به سال گذشته ۲٫۵ برابر شده است.
به گزارش عصرآزادی به نقل از ایرنا، اکتاوینو علیمودین روز سه شنبه در جریان سفر خود به منطقه آزاد ارس در مذاکره با مدیرعامل این منطقه با اشاره به اینکه سطح همکاری های اقتصادی ۲ کشور به ۸۰۰ میلیون دلار رسیده است، گفت: زمینه افزایش همکاری ها به یک میلیارد دلار وجود دارد.
وی با اشاره به فعالیت ۹ منطقه آزاد در کشور اندونزی، بر استفاده از فرصت ها و مزیت های اقتصادی منطقه آزاد ارس برای توسعه روابط تجاری دو کشور تاکید کرد.
وی با بیان اینکه هدف ما از سفر به ارس یافتن راه های مناسب برای ایجاد و تقویت روابط دوسویه است،
افزود: مشاهده میدانی ما از صنایع مختلف ارس بیانگر سرعت بالای پیشرفت و وجود صنایع ویژه و درحال توسعه در این منطقه آزاد است.
وی با اشاره به بازدیدش از ارمنستان و نخجوان، افزود: آشنایی کاملی از صنایع کشورهای همسایه ایران داریم و در بازدیدهای امروز از کارخانه کیسه های پلاستیکی و صنعتی، کفش، کت و شلوار و واحدهای گلخانه ای ارس پیشرفت ایران نسبت به سایر کشورهای منطقه را شاهد بودیم.
سفیر اندونزی گفت: در حوزه پتروشیمی و صنایع غیرنفتی از جمله پوشاک، کفش چرم و صنایع غذایی حلال علاقمند همکاری متقابل مناطق آزاد دو کشور هستیم.
اندونزی ۲۸۰ میلیون نفر جمعیت دارد که ۹۰ درصد آن مسلمان هستند و سالانه گردشگران زیادی از اندونزی با هدف زیارت اماکن مقدس در مشهد و قم به ایران سفر می کنند.
همچنین در ایام عزاداری تاسوعا و عاشورا و اربعین بسیاری از مردم اندونزی برای زیارت عتبات در عراق از ایران سفر می کنند و گردشگران ترجیح می دهند قبل از سفر به عراق در ایران توقف کنند.
نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.