آخرین خبرها

۴۴ کیلومتر از آزاد راه تبریز – بازرگان تملک شد

استاندار آذربایجان شرقی گفت: ۴۴ کیلومتر از آزادراه تبریز – مرند – بازرگان تملک شده و عملیات اجرایی آن ادامه دارد.
به گزارش عصرآزادی به نقل از ایرنا، مجید خدابخش در بازدید از روند اجرای این طرح با اظهار رضایت از پیشرفت اجرایی قطعه نخست این طرح افزود: امید است بخشی از این طرح از تبریز تا صوفیان تا هفته دولت سال آینده به بهره‌برداری برسد.
وی با بیان اینکه محور تبریز- بازرگان از شاهراه‌های مهم استان و کشور است، یادآوری کرد: احداث آزادراه در این محور با مشارکت و سرمایه‌گذاری ۳۵ درصدی دولت و ۶۵ درصدی سرمایه‌گذار داخلی در حال اجراست.
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه پیمانکاران و مجریان طرح با تمام توان فعال هستند، گفت: قطعه نخست این طرح دارای پیشرفت قابل قبولی بوده و ۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال برای اجرای آن پیش‌بینی شده است.
خدابخش با بیان اینکه بخش باقی ‌مانده طرح تا مرند نیز تا ۲ سال آینده تکمیل می شود، ادامه داد: با ابلاغ قرارداد سرمایه‌گذاری به سرمایه‌گذار در آینده‌ای نزدیک عملیات اجرایی این طرح سرعت می گیرد.
وی گفت: تکمیل این طرح منجر به توسعه مبادلات تجاری با کشورهای همجوار و بهبود وضعیت ترافیک جاده‌ای در شمال‌ غرب کشور می شود.
قطعه نخست آزادراه تبریز- بازرگان در حد فاصل تبریز – مرند به طول ۶۳ کیلومتر و عرض ۳۴ متر ۲ خطه بوده و در هر خط سه باند دارد و در طراحی و اجرای آن ۲ تونل و ۱۸ دستگاه پل بزرگ در نظر گرفته شده است.
نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.