آخرین خبرها
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در سازمان قطار شهری تبریز تاکید کرد:

دفاع مقدس نقطه اشتراک تمام جریان های سیاسی کشور

امام جمعه تبریز گفت: چیزی که امروز نیاز داریم همان وحدت و همدلی زمان دفاع مقدس است، تنها موضوعی که تمام جریانات سیاسی و مردم در آن اتفاق نظر دارند دفاع مقدس است، پس امروز بخاطر خون شهیدانی که در آن زمان ریخته شد وحدتمان را حفظ کنیم.

به گزارش عصرآزادی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید محمد علی آل هاشم صبح امروز در گردهمایی رزمندگان و بازدید از پروژه قطار شهری تبریز ضمن تسلیت به شهادت رسیدن ۲۵ نفر از هوطنان خوزستانی اعم از  نیروهای مسلح و مردم بی گناه که در حادثه تروریستی و ایام سوگواری ابا عبدالحسین با بیان شعر “باز در خاطره راه تو ای رهرو عشق شعله آزادگی افروخته است،  یک جهان بر تو همت و مردانگی ات از سر شوق طلب دیده جان دوخته است ….” آغاز هفته دفاع مقدس را گرامی داشت و افزود: خوشحالم امروز در جمع نورانی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس حضور دارم،  جبهه دفاع مقدس از یاد رفتنی نیست و به چهره ها که نگاه می کنم به یاد فداکاری های آن دوره می افتم.

وی با اشاره به اینکه شهیدان و رزمندگان  هشت سال دفاع مقدس به دور از مسائل جناحی، سیاسی و اقتصادی برای یک هدف پیروزی می جنگیدند، اظهار داشت: بعضی ها که فکر می کنند که چرا باید هر سال هفته دفاع مقدس را گرامی بداریم؟! بدانند که علت پا برجا بودن حادثه عاشورا تکرار آن طی قرن های متمادی است به طوری که عزاداری در این ایام تبدیل به نوعی فرهنگ شده است، هرساله برخواستن  فریاد حسین حسین، قیام ابا عبدالله حسین را زنده نگه داشته است.

وی ادامه داد:  با کیفیت این مراسم کاری ندارم اما اصل قضیه تکرار در برگزاری آن است، فلذا در مورد دفاع مقدس هم چنین اعتقادی داریم اگر هرسال این هفته را گرامی نداریم، نسل های بعدی نمی دانند که گذشتگان چه فداکاری هایی در جنگ کرده اند.

وی افزود: من در منطقه والفجر ۲ شاهد بودم که رزمنده ها در ارتفاعات با طناب بالا می رفتند تا در برف نمانند و با چنین تلاش هایی جنگیدند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی افزود: بعضی ها هم می گویند آیا مگر ما در جنگ پیروز شدیم که سالگرد می گیرید؟! بله ما پیروز شدیم، ما که آغاز کننده نبودیم ، دشمن ۱۹ ماه تلاش کرد تا انقلاب را سرنگون کند، به این دلیل دست به توطئه و جنگ زد، هدف اصلی از آغاز جنگ براندازی نظام جمهوری اسلامی، تجزیه کشور و تسلط بر نفت منطقه بود که به آنها نرسید و ما پیروز شدیم.

 

وی با تاکید بر اینکه این اتحاد که ثمره آن پیروزی بود باید همیشه مطرح شود ، اذعان داشت: ‌اقشار مختلف دست به دست هم داده اند و تنها اتکا به نیروی مسلح کلاسیک نکردند و این اتحاد و جهاد آحاد پیروزی را برای ما به ارمغان آورد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: اگر بسیج و مردم نبودند  فقط با تلاش نیروهای مسلح به پیروزی نمی رسیدیم! این وحدت و همدلی، کلید پیروزی جنگ بود.

وی با تاکید براینکه آنچه که امروز نیاز داریم همان وحدت و همدلی زمان دفاع مقدس است، خاطرنشان کرد: تنها موضوعی که تمام جریانات سیاسی در آن اتفاق نظر دارند دفاع مقدس است، پس امروز به خاطر خون هایی که در آن زمان ریخته شد وحدتمان را حفظ کنیم.

وی افزود: استان ما در هشت سال دفاع مقدس ده هزار نفر شهید داد، به خاطر آن خون های ریخته شده ، حرفمان را یکی کنیم تا دین خود را به شهدا ادا کنیم.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.