آخرین خبرها

رونمایی از ثبت ملی فطیر سنتی بستان آباد/ بستان آباد میزبان مسابقات کاپ آزاد ریاست جمهوری شده است

عصرآزادی_تبریز/عزیزی راد:فرماندار شهرستان بستان آباد درنشست خبری با اصحاب رسانه از رونمایی ثبت ملی فطیر سنتی شهرستان بستان آباد در یکم شهریور، که در آذر ماه ۹۶ ثبت شده بود خبر داد.
سید علی موسوی حسینی برگزاری اولین جشنواره فطیر سنتی بستان آباد را در یکم شهریور ۱۳۹۷ اعلام کرد و افزود: بیش از ۳۰ عدد غرفه صنایع دستی و غذاهای سنتی در این جشنواره دایر است.

وی افزود: در هفته دولت ۱۳۹۷ ، حدودا ۳۲ میلیارد تومان پروژه در حوزه های، بنیاد مسکن، بهداشت، ورزش و توسعه روستایی رو نمایی می شود.

وی همچنین از برگزاری مسابقات کاپ آزاد جام ریاست جمهوری به صورت کشوری به میزبانی شهرستان بستان آباد در ۲شهریور خبر داد و بیان کرد:  بیش از ۱۸ استان اعلام آمادگی کردند و بیش از ۵۰۰ نفر ورزشکار در مسابقات از جمله پرس سینه شرکت می کنند.

فرماندار شهرستان بستان آباد در خصوص پروژه راه آهن تبریز_میانه که ۱۸ سال به طول انجامیده است؛گفت: خوشبختانه در طی دو سال اخیر به اندازه ۱۸ سال پیشرفت داشته ایم، تا کنون ۱۱۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است. ریل گذاری به صورت کامل انجام شده و بحث زیر کوبی به ۵۰ در صد مسیر بستان آباد_ میانه رسیده و در حال اجرا است. با راه اندازی این پروژه مدت زمان مسیر تهران _تبریز  ۵ ساعت کمتر می شود.

موسوی حسینی از جمله فرصت های رشد برای شهرستان بستان آباد را ایجاد پارک ویژه لجستیک به مساحت ۳۰۰ هکتار دانست که کارهای اولیه آن شروع شده و در حال احداث است. همچنین کل گمرکات سهلان به بستان آباد انتقال داده و این شهر تبدیل به بندر خشک می شود.

وی با اشاره به رشد روز افزون بستان آباد در بخش صنعت، بیان کرد: این شهر با ۴۰۰ واحد تولیدی، سه شهرک فعال، یک ناحیه ویژه اقتصادی فعال و۲ شهرک در حال احداث، توانسته است سومین شهر صنعتی استان شود.

وی از راه اندازی اولین شهرک الکترونیک استان برای اولین بار در بستان آباد خبرداد.

فرماندار شهرستان بستان آباد ادامه داد: ایجاد اولین شهرک اشتغال صنایع دستی استان در بستان آباد به مساحتی به وسعت ۵ هکتارتصویب شد.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.