آخرین خبرها

کاهش ۲۹ درصدی تصادفات درون شهری استان/ بیشترین آمار فوتی های تصادف جاده ای را عوامل انسانی تشکیل می دهند

عصرآزادی_تبریز/عزیزی راد: رئیس پلیس راهور استان آذربایجان شرقی امروز در جلسه بررسی عوامل افزایش تصادفات جاده ای گفت: در سال ۱۳۹۰  تصادفات درون شهری استان آذربایجان شرقی  ۲۸۹ عدد اعلام شده بود که این تعداد در سال ۱۳۹۶ به ۱۷۵ عدد کاهش پیدا کرده است و نشان دهنده کاهش ۲۹ در صدی تصادفات از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۶ است.

ناصر میکائیلی ۵۹ شهر استان آذربایجان شرقی را فاقد و ۲۰ شهر را دارای راهنمایی و رانندگی اعلام کرد.

وی از وجود ۱۷ گردنه در جاده های بین شهری، ۱۲ پاسگاه در استان و ۲۲۱ کیلومتر آزاد راه، ۳۰۷ کیلومتر بزرگراه، ۱۰۲۹ کیلومتر جاده اصلی و همچنین ۱۱۷۸۵ کیلومتر جاده های فرعی در استان آذربایجان شرقی خبر داد که  جاده های فرعی بیشترین آمار تصادفات فوتی را به خود اختصاص دادند.همچنین ۷۵۳ هزار دستگاه خودرو و ۲۴۳ هزار دستگاه موتور سیکلت دراستان وجود دارد.

وی افزود:طبق بررسی های انجام شده تصادف های برون شهری استان آذربایجان شرقی در سال  ۱۳۸۹به ۶۶۸ عدد رسید که در سال ۱۳۹۶ به ۴۹۹ نفر کاهش یافته است. سال ۹۶ در جاده های برون شهری استان ۱۹۹ نفر بر اثر تصادفات فوت کرده اند که متاسفانه امروز به۲۶۲نفر رسیده است.

رئیس پلیس راهور استان آذربایجان شرقی تعداد فوتی ها را در سال ۹۶ در داخل شهرهای استان ۶۹ نفر اعلام کرده که در سال ۹۷ تا کنون در تصادفات داخل شهری ۵۰ نفر جان باخته اند. ۲۵ در صد فوتی ها را عابرین تشکیل داده اند.

وی اضافه کرد: اهر_تبریز، هشترود _ زنجان، جلفا _ مرند، به نوبت بیشترین آمار فوت تصادفات جاده ای را دارا هستند. لازم به ذکر است گروه پژو بیشترین آمار تصادفات را به خود اختصاص داده است.

جانشین رئیس پلیس استان آذربایجان شرقی بیشترین تصادفات در جاده های دو طرفه و به صورت شاخ به شاخ اعلام کرد.

وی یکنواختی جاده ها، چاله های جاده، عدم نبود فرهنگ رانندگی، نبود دید کافی، از بین رفتن خط کشی ها، عدم توجه به جلو و تردد بیشتر در جاده ها که به عنوان نمونه جاده تبریز به خواجه با ۵۵ درصد و خواجه به تبریز با ۸۹ در صد افزایش نسبت به سال گذشته داشته است.

وی افزود: با توجه به آمار اعلام شده ۶۵ الی ۷۵ درصد فوتی ها را عوامل انسانی تشکیل می دهد.

شهردار تبریز با اشاره  به کسانی که گواهینامه رانندگی میگیرند چه نوع پروسه و در چه معیار هایی این دوره را تمام میکنند، گفت: اکثر تصادف ها به صورت شاخ به شاخ هست که نشان از تاثیر زیاد عوامل انسانی است، آموزش های رانندگی بسیار حائز اهمیت است.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.