آخرین خبرها

نقش خبرنگاران و مطبوعات در جامعه، ویژه و بی بدیل است

عصر آزادی _فرزان قالیچی؛ رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی در نشست با اصحاب رسانه و خبر که بیست و سوم مرداد جاری در سالن جلسات شهید محسن حججی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی، تبریک روز خبرنگار بر سخنان بزرگان در خصوص اهمیت موضوع اطلاع رسانی و خبر اشاره کرد.

وی در همین راستا با بیان اینکه خبرنگار اهمیت و ارزش والایی در پیشرفت جامعه و مرز و بوم دارد، نقش خبرنگاران و مطبوعات در جامعه را ویژه و بی بدیل دانست.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان در همین راستا با تأکید بر لزوم همراه سازی عشق و علاقه در حرفه خبرنگاری، ادامه داد: اگر عشق و علاقه قرین کار خبرنگاری باشد، مسؤولیت های محوله در درجه عالی و به نحو احسن انجام خواهند شد.

وی در ادامه با تکیه بر تبیین ویژگی های خبرنگار و بیان اینکه خبرنگاران باید اطلاعات درست به جامعه بدهند، ابراز داشت: خبرنگاران باید به دور از هیچ نظر مغرضانه ای، در جامعه اطلاع رسانی کنند و بدون دخالت در انعکاس اخبار با انتشار اخبار درست و سازنده، سطح آگاهی مردم و جامعه را ارتقا دهند و با همراه سازی ذوق و استعداد خبرنگاری، حق طلبی را سرلوحه کارهای خود بکنند.

قالیچی در پایان، بر چگونگی پروسه ثبت نام در این دانشگاه، اشاره کرد با بیان اینکه ثبت نام دوره های کاردانی دانشگاه از ۲۲ مرداد شروع شده، و تا ۲۸ مرداد نیز ادامه خواهد داشت، ادامه داد: از ۲۹ مرداد نیز ثبت نام دوره های کارشناسی را خواهیم داشت و این واحد استانی در نیمسال اول سال تحصیلی ۹۸-۹۷ در ۱۶ مرکز آموزشی و در حدود ۱۸۰ کد رشته محل پذیرش خواهد داشت.

سپس با تکیه بر موضوع کیفی سازی دانشگاه، گفت: در چند سال اخیر، به ویژه، در ۲ سال پیش، موضوع کیفیت و بحث کیفی سازی دانشگاه در اولویت کاری تیم مدیریتی بوده، و ما به جدّ پیگیر این موضوع هستیم.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.