آخرین خبرها

مراسم نام گذاری بلوار خبرنگار در تبریز

گزارش پنج شنبه عصرآزادی_ مراسم نام گذاری بلوار خبرنگار بعد ظهر چهار شنبه در ساختمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران استان آذربایجان شرقی (ایرنا) با حضور اصحاب رسانه و مقامات دولتی برگزار شد.

این مراسم که مصادف با روز خبرنگار و سال روز شهادت شهید سارمی اجرا شد؛ بلواری به مسافت ۱۷ کیلومتر درابتدا ورودی منطقه زعفرانیه به نام خبرنگار نام گزاری شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه در جامعه مسئله اطلاع رسانی اقدام بسیار مهم در جهت آگاه کردن جامعه است، گفت: اگر بخواهیم در جامعه مسئولیت و مسئولیت پذیری رواج پیدا کند باید آگاهی و اطلاع آن جامعه افزایش پیدا کند که نقش خبرنگاران بسیار میسر است.

شهرتی فر افزود: قشرجامعه خبری و خبرنگاران نه تنها در یک روز خاص، بلکه باید در طول سال مورد توجه و تجلیل قرار بگیرند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در این مراسم، خبرنگاری و پیغام رسانی و آگاهی بخشی را یک مسئولیت سنگین و تعیین کننده دانست.

محمد محمد پور اقدامات تضمین کننده و امکانات حمایتی را برای این شغل خواستارشد و بیان کرد: خبرنگار به تبع مسئولیت خود چون زوایای مختلف را میبیند و بررسی میکند موظف است در  کوتاهی و تکثیر و جهت گیری های نامناسب اغماض نکند؛ به همین دلیل جامعه خبرنگاری باید از حمایت های لازم برخوردار باشند تا در آینده با مشکلات و درگیری ها رو به رو نشوند.

وی افزود: برای اینکه بتوان آینده توسعه استان را درست رقم بزنیم حتما باید گفتمان فرهنگی در جامعه جاری شود.

نایب رییس کمیته نامگذاری شورای اسلامی شهر تبریز در این مراسم از خبرنگاران در خواست کرد: متاسفانه در جامعه علاقه بسیاری به انتشار خبرهای منفی و انتقادی وجود دارد،خبرنگاران موظف اند به انتشار خبرهای مثبت و روحیه بخش نیز بپردازند.

نیکوخصلت ، خبرنگاران را سرمایه های اصلی و مهم رسانه های گروهی و قشر اهل گذشت و نجابت دانست که باید این گنجینه های انسانی یادگارهای ماندگار از خود باقی بگذارند.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.