آخرین خبرها

صنایع تبدیلی منع قانونی دارد و نیازمند پیگیری از مجاری قانونی است/ ما هیچ محدودیت بیمه ای نداریم

جعفر سمساری؛ مدیر کل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی در نشست مشترک با رؤسای نظام صنفی کشاورزی استان و شهرستان ها، مدیر کل دفتر امور تشکل های کشاورزی، پس از بررسی مشکلات بیمه ای کشاورزان و تشریح قوانین موجود و مرتبط در این بخش و مصوبات جلسه پیشین و تفاهم نامه تأمین اجتماعی با نظام صنفی کشاورزی استان گفت: جا دارد متوجه باشیم که صنایع تبدیلی منع قانونی دارد و نیازمند پیگیری از طریق مجاری قانونی است، چون نواحی صنعتی از شمول این قانون منع شده اند.

وی در پاسخ به چگونگی برطرف سازی مشکلات بیمه ای مرتبط با دامداران، نیز ادامه داد: دامداری داخل یا بیرون شهر یا نواحی صنعتی تا پنج نفر می توانند از معافیت بیمه ای بهره مند شوند. منتهی دامداری ها باید در کنار برخورداری از حدود و حضور، سند معمولی نیز داشته باشند.

سمساری با اظهار بر اینکه در مورد بحث بیمه کارفرما، مشکل تأمین اعتبار موجود است و باید بار مالی جدید ایجاد شود، ادامه داد: در مورد بانوان کشاورز نیز مشکلی نداریم و باید رابطه حقوق بگیری آنان احراز شود، در مورد بیمه زراعت و باغ ها نیز جا دارد متذکر شوم که ما تا ۹ ماه را قبول می کنیم و باغداران و زارعان می توانند سه ماه مانده از سال را با پرداخت ۳۰ درصد حق بیمه جبران کنند.

وی با بیان اینکه ما مشکلی برای بیمه کردن افراد نداریم، منتهی باید از قانون بیمه نیز تبعیت کنیم، بر مشوّق های دولتی اشاره کرد و گفت: دولت در این راستا بسته های تشویقی در نرفته گرفته، و کارگاه های تولیدی در صورت به کارگیری دانش آموختگان در کارگاه های شان، افزون بر بهره مندی از معافیت بیمه ای کارفرمایی تا سقف پنج نفر، تا ۲ سال هم مشمول تخفیف کارفرمایی می شوند و در کنار آن افراد معرفی شده از سوی کاریابی های هر شهرستان نیز که زمان ثبت نام شان بیش از سه ماه باشد، تا ۲ سال تخفیف دارند و هیچ محدودیت بیمه ای از نظر آزاد یا تخفیف دار نداریم.

مدیر کل تأمین اجتماعی استان در پایان با تأکید بر برگزاری جلسات مستمر بیمه با نظام صنفی کشاورزی متذکر شد: برای برطرف سازی مشکلات این حوزه و آگاه سازی جامعه هدف از قوانین و مشوق های بیمه تأمین اجتماعی بهتر است جلسات مشابه نظام صنفی و تأمین اجتماعی در شهرستان ها و مشمولان درآمد نیز برگزار شود.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.