آخرین خبرها

۸۷ هزار نفر بازنشسته و مستمر بگیر در استان وجود دارد

عصرآزادی_ مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری امروز در نشست خبری، صندوق بازنشستگی کشوری را با تقریبا یک میلیون چهار صد هزار نفر بازنشسته دومین بنگاه اقتصادی ملی کشور تلقی کرد.
جمشید تقی زاده بیان کرد: از بخش بنگاه های اقتصادی، صندوق بازنشسته کشوری حدودا نزدیک به ۳ هزار ۲۰۰ میلیارد تومان ماهانه حقوق بازنشستگان را پرداخت میکند.
وی از وجود ۶۸۷۸۰ بازنشسته و ۱۸ هزار نفر مستمر بگیر در استان آذربایجان شرقی خبر داد.
وی در راستای تمعیدات و تسهیلاتی که برای بازنشستگان کشور در نظر گرفته شده است چنین تشریح کرد: عمدتا برای بازنشستگان کشوری تمعیداتی در نظر گرفته شده که هم در بخش سفرها و هم در بخش تسهیلات که از مهر ماه برای ۴۰۰ هزار بازنشسته در کشور، برای هر کدوم ۵ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۴ در صد در نظر گرفته شده است.همچنین ۵۰ در صد تخفیف برای تمامی هتل های جهانگردی و ایران گردی برای مجموعه بازنشسته ها با خانواده هایشان در نظر گرفته شده است. برای ۲۰۰ هزار نفر مسافرت سیاحتی و یک بسته درمانی برای بازنشستگان در نظر گرفته شده است.
مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری از تسهیلات ویژه ای که برای بازنشستگان در نظر گرفته شده است چنین عنوان کرد: سالن های ورزشی،هایپر مارکت های جدید و مجموعه های که بازنشسته بتواند از ظرفیت های خود بیشتر استفاده کنند، این طرح برای اولین بار از تبریز شروع خواهد شد.
وی در خصوص صنعت کفش تبریز اظهار داشت: در بخش صنعت کفش پیشنهاد بر این است با توجه به اینکه گروه صنعتی ملی زیر مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری است ما به عنوان پایلوت کشوری تبریز را به عنوان بورس کفش کشور مطرح کنیم.
وی افزود: شهرداری در اطراف بازار تبریز زمینی به متراژ ۵ هکتار تملک کرده است که مرکز بورس کفش آذربایجان درتبریزایجاد شود.

نظرات: 0

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای *دار را پر کنید.